Data:
Jesteś osobą odwiedzającą naszą stronę
Imieniny:

Aktualności, ogłoszenia, informacje


Mocą UCHWAŁY NR XXXV/232/2017 RADY MIEJSKIEJ W IWONICZU-ZDROJU z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Iwonicz-Zdrój do nowego ustroju szkolnego ...
Gimnazjum w Iwoniczu z siedzibą w Iwoniczu przy ul. Zagrodniki 21, 38-440 Iwonicz-Zdrój włącza się do Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu z siedzibą w Iwoniczu przy ul. Zagrodniki 21, 38-440 Iwonicz-Zdrój.

Pożegnanie klasy III, zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...
Tylko dziś jest Twoje.
Jan Paweł II

W dniu 22 czerwca 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas III i zakończenia roku szkolnego 2016/2017. W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój - Pan Witold Kocaj, zastępca Burmistrza - Pan Jacek Rygiel, emerytowana Pani Dyrektor Krystyna Gotfryd, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwoniczu Małgorzata Jakubowicz, Sołtys Iwonicza - Pan Waldemar Niemczyk oraz Pan Dyrektor Leszek Krukar, obecni i emerytowani nauczyciele, pracownicy gimnazjum, a także rodzice. Podobnie jak w latach ubiegłych uroczystości towarzyszyła doniosła atmosfera, stroje galowe, a także tradycyjny polonez. Uczniowie klas III zaprezentowali część artystyczną, w której podziękowali wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom za trzy lata wspólnej pracy. A ze strony Pana Dyrektora i Pana Burmistrza usłyszeli wiele ciepłych słów – gratulacji, serdecznych życzeń i mądrych wskazówek na przyszłość. Natomiast w imieniu rodziców uczniów – Pani Marzena Półchłopek podziękowała Panu Dyrektorowi, wychowawcom i gronu pedagogicznemu za trud włożony w wychowanie i przekazywanie wiedzy uczniom oraz przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego. Uroczystość zakończenia roku szkolnego to czas podsumowań, dlatego też Pan Dyrektor Leszek Krukar wręczył nagrody i stypendia uczniom za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne oraz aktywną pracę na rzecz szkoły, a rodzicom, w podziękowaniu za współpracę - listy gratulacyjne. Nasi absolwenci zostali również pożegnani przez swoich młodszych kolegów z klas drugich, którzy obdarowali ich upominkami.
Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor życzył absolwentom sukcesów w wybranych szkołach oraz przemyślanych wyborów na przyszłość, a wszystkim uczniom i nauczycielom bezpiecznych i udanych wakacji.

Sabina Józefowicz-Boczar
Zajęcia laboratoryjne z chemii na Politechnice Rzeszowskiej

W dniu 13.06.2017r. grupa 15 uczniów Gimnazjum Publicznego w Iwoniczu brała udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych na Politechnice Rzeszowskiej.
Podczas dwugodzinnych zajęć, pod okiem i kierunkiem wykładowców i pracowników Zakładu Polimerów i Biopolimerów, nasi uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi chemicy i doskonalić umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym. Samodzielnie przeprowadzali doświadczenia chemiczne obejmujące m.in.: polimeryzację emulsyjną octanu winylu, otrzymywanie sztywnych i elastycznych pianek poliuretanowych, a także hydrożeli i farb. Na podstawie przeprowadzonych doświadczeń uczyli się prawidłowo formułować obserwacje i wyciągać poprawne wnioski. Zapewne ta lekcja chemii na długi czas pozostanie w ich pamięci, jako nowe i cenne doświadczenie naukowe. Mamy również nadzieją, że odbyte zajęcia oprócz poszerzenia wiedzy i umiejętności uczniów, wzbudziły w nich większe zainteresowanie chemią i zachęciły do rozwoju w tym kierunku.

Sabina Józefowicz-Boczar, Joanna Kleczyńska
Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie

7.06.2017 r. odbył się Finał Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. W tym roku w zawodach wzięło udział 13 trzyosobowych drużyn z powiatów: krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.
Zawody rozpoczęły się od przejazdu po wyznaczonej trasie w miasteczku ruchu drogowego z elementami toru przeszkód. Następnie każdy z uczniów rozwiązywał test wielokrotnego wyboru z przepisów ruchu drogowego.
Uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Trygar, Adam Mikosz i Marcin Kenar zdobyli drużynowo II miejsce. Indywidualnie najlepiej spisał się Marcin plasując się tuż za podium na IV miejscu.

Opiekun drużyny: Leszek Krukar
Festiwal Projektów Edukacyjnych 2016/2017

W dniu 6 czerwca 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych. W tym roku szkolnym swoje prace prezentowali uczniowie klas III i po raz pierwszy także uczniowie klas II. Tematyka projektów była bardzo zróżnicowana. Wszystkie zaprezentowane projekty podlegały ocenie szkolnego jury, które tworzyli przedstawiciele wszystkich klas. Najlepiej ocenione projekty poznamy w dniu zakończenia roku szkolnego.

Joanna Kleczyńska
Wycieczka

2 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczcili Dzień Dziecka wycieczką do Rymanowa Zdroju. Była to okazja do pieszej wyprawy na Wołtuszową, pyszne lody oraz zabawy w rzece Tabor. Humory wszystkim dopisywały tak jak i wspaniała tego dnia pogoda. A jak było możecie sami sprawdzić w naszej fotorelacji, którą przygotowała Oliwia Zajdel.

Opiekunowie: M. Muzyka, I. Tekieli, J. Kleczyńska, S. Józefowicz – Boczar, A. Sanocka
„Krośnieński Mistrz Ortografii 2017”

W dniu 1 czerwca 2017 roku uczennice naszej szkoły: Ada Nycz, Weronika Karnasiewicz, Karolina Maryśka i Anna Kawałek wzięły udział w VI edycji konkursu „Krośnieński Mistrz Ortografii 2017”. Dyktando zorganizowała jak co roku Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie. W kategorii szkoły podstawowe i gimnazja wzięło udział ponad 80 uczniów. Wszyscy z dużym zaangażowaniem, ale i odrobiną nerwów, przystąpili do konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 4 czerwca 2017 podczas obchodów Dni Krosna. Trzymamy mocno kciuki za nasze uczennice, a to jak wyglądał konkurs możecie zobaczyć dzięki wielkiej pasji fotograficznej Oliwii Zajdel, która z wielkim poświęceniem starała się wszystko uwiecznić na kliszy. Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opiekun Marzena Muzyka
Finał wojewódzki OTBwRD w Jedliczu

25 maja 2017 r. na obiektach Zespołu Szkół w Jedliczu odbył się Podkarpacki Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach wzięło udział 22 drużyny - zwycięzcy eliminacji powiatowych. Nasi uczniowie: Aleksandra Kielar, Aleksandra Trygar i Marcin Kenar wywalczyli IX miejsce.
Dziękuję całej drużynie za ambitną postawę podczas zawodów i życzę kolejnych sukcesów.

Leszek Krukar
Z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

W środę 10 maja 2017 r. 28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w pokazach z fizyki zorganizowanych przez Politechnikę Rzeszowską. To już XIX edycja tej lubianej przez uczniów i nauczycieli imprezy naukowej, której ideą jest popularyzacja fizyki poprzez prezentacje ciekawych eksperymentów fizycznych.

Profesorowie wyższych uczelni w bardzo ciekawy, przystępny dla młodych ludzi i humorystyczny sposób prezentują zawiłości praw rządzących światem.

W tym roku pokazy składały się z czterech bloków tematycznych:

  • ciecze i gazy;
  • siła bezwładności;
  • elektromagnetyzm;
  • optyka.
Podczas pokazów nie zabrakło również ciekawostek oraz doświadczeń i konkursów z udziałem uczniów. Nie obyło się także bez chwil „grozy”, gdy po bardzo widowiskowym wyładowaniu na generatorze Tesli, w auli zabrakło prądu i wysiadły mikrofony. Na szczęście organizatorzy szybko przywrócili porządek.

Po tych atrakcjach nasi uczniowie byli tak wyczerpani, że musieli zregenerować siły w MCD, po czym najedzeni i zadowoleni bezpiecznie powrócili do szkoły.

Anna Foremny, Sabina Józefowicz-Boczar
I miejsce Oliwii

28 kwietnia 2017 roku w Art-Kinie w Krośnie miało miejsce rozstrzygnięcie powiatowego konkursu literackiego pod hasłem „Rodzina Energią dla Polski” zorganizowanego dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna przez Starostwo Powiatowe w Krośnie w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia. Do konkursu zgłosiło się czterech uczniów z naszego gimnazjum: Adrianna Nycz, Karolina Ziembicka, Mirosław Szybka oraz Oliwia Zajdel. Wyróżnienie otrzymał Mirek Szybka, natomiast I miejsce zajęła Oliwia Zajdel, której praca spodobała się jurorom najbardziej. Serdecznie gratuluję moim uczniom i mam nadzieję, że takie sukcesy zachęcą innych do udziału w konkursach literackich. Naprawdę warto!

opiekun – Marzena Muzyka
Eliminacje powiatowe OTBwRD

26 kwietnia 2017 r. na obiektach Szkoły Podstawowej Nr 14 w Krośnie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Konkursie rywalizowało 5 drużyn. Drużyna naszego Gimnazjum w składzie: Marcin Kenar, Aleksandra Trygar i Aleksandra Kielar wygrała rywalizację drużynową przed Gimnazjum z Milczy i Gimnazjum w Zręcinie. Indywidualnie II miejsce zdobyła Aleksandra Kielar.
Drużyna z Iwonicza będzie reprezentować powiat krośnieński w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 25 maja w Jedliczu.

Leszek Krukar
Konkurs fotograficzny „FILMOWE INSPIRACJE” rozstrzygnięty

25 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Szczepanika w Krośnie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego pt. „Filmowe inspiracje”. Uczennica naszej szkoły Oliwia Zajdel została laureatką zajmując II miejsce. Gratulacje!

Lucyna Szubrycht

Konkurs literacki „Poezja mojego pokolenia” rozstrzygnięty

Z ogromną radością informujemy, że konkurs literacki „Poezja mojego pokolenia” został rozstrzygnięty! 7 kwietnia 2017 o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczniom, którzy zdecydowali się wziąć udział w naszym przedsięwzięciu. Gościli u nas panowie burmistrzowie Gminy Iwonicz–Zdrój Witold Kocaj oraz Jacek Rygiel. Odwiedzili nas również jurorzy: pani Elżbieta Jasińska, pani Dorota Kielar i pan Leszek Krukar.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Jakub Michalczyk – „Wisła”
II miejsce – Marcelina Grysztar – „Upadła dusza”
III miejsce – Karol Rudek – „Bebak”

Wyróżnienia:

Szczepan Kandefer – „Motor”
Filip Zając – „Człowiek bez miłości” Gimnazjum Publiczne w Lubatowej
Julia Chłap – „Niespodziewana Miłość”
Kamil Jakubczyk – „Moja Mama”
Mirosław Szybka – „Szczenięta”
Weronika Chędoga – „Cóż z tego, że noc”
Wiktoria Nycz – „Hymn o Miłości”
Wiktoria Tomkiewicz – „A gdyby tak”

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz tym, którzy nie otrzymali nagród, ale zgłosili swoje wiersze serdecznie dziękuję i gratuluję odwagi. Dziękuję również wszystkim dorosłym oraz młodzieży naszego gimnazjum, którzy pomagali w organizowaniu uroczystości i sprawili, że było to wielkie święto poezji w naszej szkole.

Marzena Muzyka – koordynator konkursuUdział w spektaklu „Balladyna”

W dniu 6 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu pt. „Balladyna”, który powstał w oparciu o tekst Juliusza Słowackiego. Przedstawienie potwierdziło, że pomimo upływającego czasu, utwór nie stracił na wartości. Warto było zobaczyć tę wizję dramatu Słowackiego przygotowaną przez Teatr ARTENES z Wrocławia. Na uwagę zasługuje nie tylko ciekawa gra aktorów, ale również dopracowana scenografia i piękne kostiumy. Aktorzy i twórcy spektaklu w ciekawy i niepowtarzalny sposób połączyli dwa światy obecne w dziele Słowackiego – realny z fantastycznym.

Opiekun Marzena MuzykaWarto być Polakiem

Uczennica klasy 3 a - Wiktoria Nycz zwyciężyła w powiatowym konkursie historycznym „Warto być Polakiem” - poświęconym pamięci Prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego w kategorii szkół gimnazjalnych. Tematem II edycji konkursu była „Rola Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w budowaniu dumy narodowej”. Gratulacje dla uczennicy naszego Gimnazjum w imieniu nauczycieli i uczniów.

Bogusław HryniewiczSpotkanie z Rodzicami

14 marca 2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami.
W pierwszej części ogólnej dyrektor szkoły przedstawi Rodzicom cel i założenia ewaluacji zewnętrznej, którą przeprowadzą przedstawiciele Podkarpackiego Kuratora Oświaty w dniach 16, 21 i 22 marca 2017 r.
W drugiej części wychowawcy klasy poinformują o bieżącej sytuacji dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej.
Proszę o liczne i punktualne przybycie na spotkanie.

Leszek Krukar
Zapraszamy do udziału w gminnym konkursie literackim

Gimnazjum Publiczne w Iwoniczu zaprasza
gimnazjalistów i uczniów klas 4-6 szkół podstawowych z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój
do udziału w konkursie literackim.

Głównym celem konkursu jest wyłonienie młodych, zdolnych poetów, a myślą przewodnią hasło:
„Poezja naszego pokolenia”

koordynator konkursu: Marzena Muzyka

Do pobrania:

Regulamin, karty zgłoszenia i zgody rodziców


Podróż do Tajlandii

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem z grupy Trzask. Wysłuchali opowieści o życiu codziennym Tajów, ich religii i miłości do monarchy. Chętni uczniowie mieli też możliwość przymierzenia tradycyjnych strojów oraz obejrzenia innych pamiątek przywiezionych z Azji.

Joanna Kleczyńska

Kibic Patryk

Mamy w naszej szkole bank. To bank informacji! Na pewno przekonał się o tym niejeden nauczyciel podczas swojego dyżuru na przerwie. Patryk Kinel, bo o nim mowa, dostarcza najświeższych informacji z kraju i ze świata, przekazuje wiadomości kulturalne oraz przede wszystkim sportowe. Sport to jego specjalizacja i mało kto jest w stanie go czymś zaskoczyć.
Na początku roku szkolnego udało się go zarazić koszykówką, a dokładniej żywym dopingiem podczas meczów w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki. Od pierwszej kolejki ubrany w klubową koszulkę i szalik, jest obecny na każdym meczu w Krośnie. Nie opuści też meczów wyjazdowych krośnieńskiej drużyny, które śledzi w telewizji bądź w Internecie. Dwukrotnie już udało mu się złapać rzuconą w trybuny piłkę, co uprawnia do udziału w konkursach rzutowych w przerwie meczu. Pierwszym razem walczył o 1000 zł w rzucie z połowy boiska, drugim zaś w konkursie trzech rzutów o wzrastającej trudności. Głównej nagrody jeszcze nie wygrał, ale otrzymał pamiątkowe gadżety od sponsora PLK i na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Patrykowi gratuluję pasji oraz życzę wielu zwycięstw i wrażeń w kolejnych meczach. Do zobaczenia w sektorze F3 :)

Tomasz Krukar

Góra Grosza 2016/2017

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Akcja organizowana jest już po raz XVII, a jej celem pomoc dzieciom z domów dziecka. W tej edycji udało nam się zebrać grosiki o łącznej wartości 41,91 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane poprzez Pocztę Polską na rzecz organizatora akcji.

Joanna Kleczyńska

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

9 stycznia 2017 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Muzeum Historycznym w Dukli. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 89 prac. Uczennica naszego gimnazjum Karolina Ziembicka z klasy I zajęła wysokie II miejsce w kategorii gimnazja. Serdeczne gratulacje!!!

Lucyna Szubrycht

Orszak Trzech Króli w Iwoniczu

W tym roku Orszak Trzech Króli po raz trzeci przeszedł ulicami Iwonicza. Dnia 6 stycznia 2017 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego, mieszkańcy Iwonicza i goście udali się wraz z Trzema Królami w drogę, aby oddać pokłon Dzieciątku Jezus. W uatrakcyjnienie środowiskowej imprezy aktywnie włączyli się uczniowie naszej szkoły. Po przybyciu Orszaku do Domu Ludowego i oficjalnym wprowadzeniu na scenę zostali zaproszeni uczniowie naszego Gimnazjum, którzy przygotowali program artystyczny. Widzowie gromkimi brawami nagrodzili występ naszych uczniów-artystów. Organizatorzy imprezy wyróżnili występ grupy gimnazjalistów pamiątkowym dyplomem.


Wigilia 2016

22 grudnia 2016 roku w naszym gimnazjum odbyło się szkolne spotkanie wigilijne. W tradycyjną uroczystość zaangażowani byli wybrani uczniowie wszystkich klas. W tym roku uczniowie pod kierunkiem księdza katechety przygotowali uwspółcześnioną wersję jasełek. Prezentowane scenki rozgrywały się w dwóch planach – na zwykłej ulicy przed Świętami Bożego Narodzenia oraz w Betlejem przy żłóbku narodzonego Dzieciątka. Rozmowy dziennikarza z napotkanymi ludźmi poruszały problemy współczesnego świata, m.in. zanikające ciepłe relacje rodzinne, codzienny pośpiech, zabieganie, pogoń za wartościami materialnymi. Odegrane scenki uświadamiały, że oprócz pięknej choinki, wspaniałych prezentów, zakupów ważne jest w czasie świątecznych przygotowań znalezienie chwili na to, by się wyciszyć, zatrzymać i duchowo przeżyć wyjątkowy czas Bożego Narodzenia.

Występ osadzony we współczesnych realiach nawiązywał także do tradycyjnych obrazów świętej rodziny. Uczniowie wcielili się w Maryję, Józefa i przybyłych do Betlejem pasterzy. Dopełnieniem programu były śpiewane kolędy, do śpiewu których chętnie przyłączali się uczestnicy szkolnego wigilijnego spotkania. Wprowadzeni w odpowiedni świąteczny nastrój uczniowie wszystkich klas udali się na klasowe spotkania wigilijne.


Lekcja parlamentarna

Dnia 19 grudnia 2016 roku odbyła się dla wszystkich gimnazjalistów lekcja z Panią Poseł Joanną Frydrych, która przy pomocy prezentacji multimedialnej przybliżyła uczniom mechanizmy funkcjonowania polskiego Sejmu i Senatu oraz opowiedziała o obowiązkach wynikających z pracy posła.

Odbył się także konkurs z nagrodami dotyczący wiedzy o polskim Parlamencie.

Uczeń klasy II Jakub Michalczyk wykazał się największą wiedzą, a w nagrodę otrzymał podwójne zaproszenie do Warszawy na zwiedzanie Parlamentu.

Dorota Kielar
Byliśmy gośćmi w Zespole Szkół w Iwoniczu

15 grudnia 2016 roku grupa uczniów z klasy III uczestniczyła w spotkaniu w ZS w Iwoniczu podsumowującym projekt: "Zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów szansą na zdobycie nowych umiejętności i kompetencji". W ramach tego projektu 10 uczniów wyjechało do Dublina na miesięczny staż w hotelach i restauracjach. Uczniowie ZS opowiedzieli nam o swojej pracy i jak spędzali wolny czas. Przygotowali dla nas smaczną pizzę, przystawki, ciasta i koktajle.

Gratulujemy pomysłów i życzymy kolejnych wyjazdów i sukcesów.

(Więcej informacji na stronie www.zs.iwonicz.pl)

Dorota Kielar
Lekcja w kinie

14 grudnia 2016r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w niezwykłej lekcji. „Magia kina” to tytuł multimedialnej lekcji filmowej, która odbyła się w kinie „Sokół” w Rymanowie. Została zorganizowana przez Centrum Sztuki Filmowej w Wołominie. Nadrzędnym celem zajęć było zapoznanie z tajnikami sztuki filmowej. Gimnazjaliści krok po kroku poznali najważniejsze etapy tworzenia dzieła filmowego. Dowiedzieli się, na czym polega specyfika realizacji filmu i czym różni się film od innych tekstów kultury. Zobaczyli kulisy tworzenia najsłynniejszych scen z popularnych filmów. Mieli również okazję przekonać się, które ze znanych scen filmowych były improwizowane, a które nagrywane były w realnych przestrzeniach i przez prawdziwych aktorów. Spotkanie prowadzone było przez zawodowego aktora, któremu udało się wszystkich wciągnąć do wspólnej nauki i zabawy. Lekcja w kinie zakończyła się projekcją filmu pt. „Gimnazjaliści nie płaczą”. To opowieść o marzeniach, sile przyjaźni i heroicznej walce z chorobą. Obejrzany film dla wielu uczestników był okazją do prawdziwych wzruszeń i przemyśleń na temat życia młodych ludzi.

opiekunowie: Leszek Krukar, Iwona Tekieli, Marzena Muzyka
Udział uczennicy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie PCK

16 grudnia 2016 r. uczennica naszego gimnazjum Marcelina Grysztar wzięła udział w etapie rejonowym XXV Ogólnopolskiej Olimpiady PCK promującej zdrowy styl życia. Marcelina w teście uzyskała 20 na 30 możliwych punktów do zdobycia. Do zajęcia III miejsca zabrakło jej tylko jednego punktu. Przygotowując się do konkursu Marcelina zajęła pierwsze miejsce w etapie szkolnym oraz przeprowadziła wraz z koleżankami „Sportową lekcję” dla uczniów klas II i III propagującą aktywny i zdrowy tryb życia. Uczniowie biorący udział w zajęciach mogli liczyć na „zdrowy upominek” w postaci owoców i wody mineralnej.

Joanna Kleczyńska

Naładowani ekologią

Pod takim hasłem 8 grudnia odbyły się warsztaty edukacyjne uczniów klasy IIa z przedstawicielem Stowarzyszenia EKOSKOP panem Mirosławem Ruszałą. Realizuje on program Marszałka Województwa Podkarpackiego, którego celem jest promowanie prawidłowego postępowania z zużytymi bateriami i akumulatorami, w szczególności zasady selektywnej ich zbiórki. Uczniowie dowiedzieli się, że zużyte baterie to odpad bardzo niebezpieczny i dlatego nigdy nie wolno wyrzucać ich do zwykłego kosza na śmieci. Stanowią one zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, a także wszystkich organizmów żywych.

Aby ograniczyć przenikanie do środowiska szkodliwych związków zawartych w bateriach, należy je segregować, czyli wrzucać do pojemników przeznaczonych wyłącznie na zużyte baterie. Pojemniki te możemy znaleźć w sklepach, urzędach i oczywiście w naszej szkole.


„Czy to magia? Nie, to czysta nauka”

6 grudnia nasza szkoła gościła grupę animatorów „Zaelektryzowani”. Zaprezentowali oni spektakl pt. „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”. Grupa ta specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, których celem jest – poza elementem rozrywkowym – przemycanie treści naukowych.

Podczas pokazu, w sposób bardzo ciekawy i widowiskowy animatorzy przypomnieli podstawy anatomii ludzkiego ciała i podstawowe funkcje życiowe organizmów oraz prezentowali doświadczenia z fizyki i chemii. Uczniowie dowiedzieli się, m.in. na czym polega gwałtowny samozapłon gliceryny pod wpływem silnego utleniacza, np. nadmanganianu potasu, tworzenie się mgły czy wytwarzanie domowym sposobem wodoru. Młodzież obejrzała również widowiskowy eksperyment nazywany „słoniowa pasta do zębów” czyli reakcję 30% nadtlenku wodoru (perhydrolu) z tlenkiem manganu. Największą atrakcją spektaklu była możliwość aktywnego uczestnictwa gimnazjalistów w pokazie. Wszyscy uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem prezentowanych doświadczeń i zadowoleni z takiego „prezentu mikołajkowego” zasponsorowanego przez Radę Rodziców.

Sabina Józefowicz-Boczar

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom przywiózł prezenty, które rozdawał na lekcjach. Dzień przebiegł w miłej i pogodnej atmosferze. Mamy nadzieję, że wizyta Świętego Mikołaja przyniosła radość wszystkim uczniom naszej szkoły.

Samorząd Uczniowski

Powiatowa Gimnazjada w tenisie stołowym chłopców

W dniu 30 listopada 2016 r. w Dukli odbyła się Powiatowa Gimnazjada w tenisie stołowym chłopców. W zawodach wzięło udział 7 szkół. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klasy II A: Marcin Kenar i Jakub Michalczyk. Ich pełna determinacji gra oraz waleczność pozwoliły zająć wspaniałe, III miejsce. Chłopcy pokonali drużyny z Potoka oraz Miejsca Piastowego, a walkę o finał przegrali z zespołem Krościenka Wyżnego. Gratulujemy !!!!!

opiekunowie: Adrianna Sanocka i Tomasz Krukar

Obchody 11 listopada – Święta Niepodległości

11 listopada w całym kraju obchodzone jest Święto Niepodległości. Również w naszej szkole pamiętaliśmy o uczczeniu 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 10 listopada w naszym gimnazjum odbył się apel, podczas którego uczniowie klas 1-3 pod opieką nauczyciela historii - pana Bogusława Hryniewicza, przedstawili zdarzenia i osoby związane z tym ważnym świętem. W ciekawy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Scenariusz tej uroczystości obejmował nie tylko wydarzenia historyczne, ale również pieśni związane z okresem walki o niepodległość przygotowane przez pana Leszka Gazdę. Całość dopełniła dekoracja wykonana przez panią Lucynę Szubrycht.

Natomiast dnia 11 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Wiktoria Tomkiewicz, Daria Penar i Kamil Krukar wzięli udział w Gminnych Uroczystościach z okazji Święta Niepodległości w Iwoniczu-Zdroju. Delegacja gimnazjalistów uczestniczyła w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, a następnie złożyła kwiaty pod Krzyżem Milenijnym.

Bogusław Hryniewicz, Sabina Józefowicz-Boczar

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Uczniowie naszej szkoły: Daria Penar, Karolina Górska, Weronika Karnasiewicz oraz Wiktor Czerwieński wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzięki swej pomysłowości, a przede wszystkim chęciom, odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Iwoniczu w przygotowanych na tę okazję strojach, przypominających o ulubionych bajkach. Przygotowali i przeprowadzili wśród maluszków konkursy wiedzy o przeczytanych bajkach. Była to świetna okazja nie tylko do wspólnej zabawy, ale również promowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Największą atrakcją w każdej grupie było pojawienie się „tajemniczej krówki”, z którą każdy chciał mieć własne zdjęcie. Oby więcej takich akcji promujących czytanie książek w każdym wieku.

opiekun: Marzena Muzyka

Jak nie czytam, jak czytam!
Ogólnopolska akcja masowego czytania.


Po co w ogóle czytać? Czy książka może nas uleczyć?
Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, pomaga nam rozwijać język i słownictwo. Regularne czytanie poprawia kondycję komórek mózgowych, pozwala lepiej zapamiętywać, to tylko nieliczne zalety czytania.
Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć artystycznych wykonali plakaty promujące czytelnictwo i bibliotekę szkolną. Głównym celem tej akcji jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Lucyna Szubrycht
Próbny egzamin gimnazjalny

W dniach 23-25 listopada 2016 r. odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny dla klasy trzeciej.
Szczegółowy harmonogram

Gminne Zawody w koszykówce chłopców

3 listopada 2016 r. w Lubatowej, odbyły się Gminne Zawody w koszykówce chłopców. W zawodach wzięły udział drużyny z Lubatowej i Iwonicza. Mecz zakończyliśmy wynikiem 31:9 dla gospodarzy. Nie martwimy się tak wysoką porażką, gdyż w naszym zespole przeważali uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy dopiero uczą się i poznają tajniki tej gry. Mam nadzieję, że ta przegrana zmotywuje chłopców do większego wysiłku na zajęciach sportowych i w następnym roku to my będziemy zwycięzcami tych rozgrywek.

Adrianna Sanocka

Dzień Samorządności

Jedną z wielu tradycji Gimnazjum Publicznego w Iwoniczu jest corocznie organizowany przez Samorząd Uczniowski - Dzień Samorządności. W tym roku obchodziliśmy go 13 października 2016r. To jedyny dzień w roku, kiedy uczniowie przejmują rządy w szkole. W tym dniu uczniowie klasy trzeciej wcielili się w rolę nauczycieli oraz pracowników szkoły. Naszym zadaniem było między innymi prowadzenie lekcji i uczenie zarówno rówieśników, jak i koleżanek i kolegów z młodszych klas. Wraz z pierwszym dzwonkiem, wprawdzie trochę stremowani, chętnie ruszyliśmy do klas, aby sprostać nowemu wyzwaniu. Towarzyszyłam nam również ciekawość, jak to jest "po drugiej stronie biurka". A gdy skończyliśmy lekcje stwierdziliśmy, że praca nauczyciela jest fascynująca i ciekawa, a jednocześnie trudna. Z pewnością ten dzień zapadnie na długo w naszej pamięci, a wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia i umożliwili nam zdobycie nowego doświadczenia - serdecznie dziękujemy!

Uczniowie klasy III

Pokaz aerobikowy podczas „Sportowego podsumowania roku szkolnego 2015/2016"

12.10.2016 r. w Zespole Szkół w Iwoniczu miały miejsce Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone ze sportowym podsumowaniem roku szkolnego 2015/2016, podczas którego swój występ miały uczennice i absolwentki naszego Gimnazjum. Drużyna w składzie: Natalia Juszczyk, Aleksandra Tomkowicz, Oktawia Kinel, Agnieszka Jung i Julia Chłap zaprezentowała publiczności swój układ aerobikowy. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Daniel Piwowar, wójtowie, burmistrzowie – m.in. burmistrz naszej gminy pan Witold Kocaj, dyrektorzy szkół, placówek kulturalnych, nauczyciele i nagradzana młodzież. Podczas uroczystości składano gratulacje oraz podziękowania nauczycielom, pedagogom i uczniom za codzienny trud, wysiłek i poświęcenie. Wielokrotnie podkreślano, że trzeba czerpać przyjemność z tego, co proponuje szkoła w odniesieniu zarówno do nauki jak i wszystkich innych umiejętności, które można tam nabyć. Osobiście dziękuję mojej drużynie za to zaangażowanie i dążenie „do czegoś więcej”, życząc im dalszych sukcesów.

Alicja Szczurek
Udział gimnazjalistów w przedstawieniu teatralnym „Kamienie na szaniec”

12 października 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu, którego scenariusz oparty został na książce Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”. Spektakl przygotował Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza, a odbył się on w RCKP w Krośnie. Uczniowie mieli okazję poznać prawdziwą historię Zośki, Rudego i Alka – bohaterów z czasów II wojny światowej, zaangażowanych w walkę narodowo wyzwoleńczą. Ta grupa młodych patriotów swoją postawą pokazała czym jest miłość do ojczyzny i prawdziwa przyjaźń. Spektakl okazał się wzruszającą historią inspirowaną prawdziwym życiem. Gra aktorów, scenografia ale i efekty specjalne zasługują na uznanie widzów. Była to nie tylko okazja do poznania historii naszego kraju, ale również zasad tworzenia przedstawienia teatralnego i tego jak należy zachować się w teatrze.

opiekun Marzena Muzyka

Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły:
Oliwia Zajdel, Karolina Górska, Weronika Karnasiewicz oraz Wiktor Czerwieński promowali czytanie książek wśród swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej w Iwoniczu. Biorąc udział w Dniu Głośnego Czytania prezentowali uczniom klasy V i VI swoje ulubione książki. Zadanie wymagało odwagi i umiejętności radzenia sobie z tremą, gdyż jak się okazało wcale nie jest łatwo stanąć przed całą klasą uczniów i głośno czytać. Na szczęście wszystkim udało się zaciekawić swoją interpretacją i mamy nadzieję, że choć trochę przekonaliśmy, że warto czytać.

opiekun Marzena Muzyka

Turniej szóstek piłkarskich

28 września 2016 r. w Zespole Szkół w Iwoniczu, odbył się turniej szóstek piłkarskich. Naszą szkołę, w tych zawodach, reprezentowali następujący uczniowie: Studziński Miłosz, Nycz Miłosz, Mikosz Adam, Jakubczyk Kamil, Kenar Marcin, Michalczyk Jakub, Nycz Wojciech, Krupa Szymon, Sroka Bartosz, Jakubowicz Grzegorz, Wais Dariusz.
Chłopcy zajęli VI miejsce w rozgrywkach, do których zgłosiło się 8 drużyn: GP Lubatowa, GP Lubatówka, GP Iwonicz-Zdrój, GP Besko, GP Rogi, GP Miejsce Piastowe, GP Odrzykoń.

opiekun Adrianna Sanocka
Zajęcia korekcyjno-rehabilitacyjne na basenie w CPZ "SANVIT"

Centrum Promocji Zdrowia "SANVIT" sp. z o.o. zaprasza młodzież Gimnazjum Publicznego w Iwoniczu do wzięcia udziału w zajęciach korekcyjno-rehabilitacyjnych na basenie. Zainteresowani uczniowie i ich rodzice proszeni są o pilny kontakt z sekretariatem szkoły.
W dniu 19.09.2016 r. (poniedziałek) w szkole w sali nr 5 o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów, którzy wyrazili chęć udziału w zajęciach korekcyjnych wad postawy w basenie CPZ "Sanvit".
Zajęcia będą odbywać się w każdy poniedziałek w godzinach 17.45 - 18.30.
Dojazd pod opieką nauczyciela: BUS godz. 17.12 (zbiórka przed wejściem do szkoły godz. 16.55), powrót BUS godz. 19.00.

Do pobrania:
Szczególowe informacje
Formularz zgłoszeniowy


Narodowe czytanie 2016

5 września 2016 roku uczniowie klasy drugiej i pierwszej naszego gimnazjum wzięli udział w akcji „Narodowe czytanie 2016”. Wspólnie czytaliśmy teksty Henryka Sienkiewicza, aby uczcić rok Sienkiewiczowski 2016. W naszej prezentacji znalazły się takie dzieła pisarza jak fragmenty Quo Vadis czy Krzyżaków. Wspólne czytanie było okazją nie tylko do zgłębienia piękna utworów pisarza, ale również rozmowy o dziełach literackich i możliwościach ich prezentowania i interpretowania. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło, przede wszystkim Darii Penar, Weronice Karnasiewicz, Karolinie Górskiej i Wiktorii Tomkiewicz, które dodatkowo czytały teksty Sienkiewicza uczniom Szkoły Podstawowej w Iwoniczu.

opiekun Marzena Muzyka

Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 1 września 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/2017. Najpierw odbyła się msza święta w kościele parafialnym w Iwoniczu, następnie uroczystość w szkole. Wszyscy doskonale wiedzieli, że koniec wakacji oznacza początek ciężkiej pracy, ale również powrót do przyjaciół „z ławy szkolnej”. Uczniowie klasy drugiej przywitali nowego dyrektora pana mgr Leszka Krukara. Odbyła się również prezentacja uczniów klasy pierwszej, których oficjalnie przedstawiła pani Iwona Tekieli.
Życzymy wszystkim sukcesów w szkole i dobrych humorów do końca roku szkolnego.

opiekun Marzena Muzyka
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 r. o godz. 8.15 w kościele parafialnym odprawiona będzie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie z Gimnazjum przychodzą bezpośrednio do kościoła. Po Mszy św. w szkole odbędzie się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny.


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W drogę - bez drogowskazów,
w drogę - po własny los!
W dniu 23 czerwca 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Dla uczniów klas trzecich był to również czas pożegnania z nauczycielami, koleżankami i kolegami z klasy i szkoły. Uroczystości towarzyszyła doniosła atmosfera, stroje galowe, a także tradycyjny polonez. W części artystycznej trzecioklasiści, wykorzystując prezentację multimedialną przypomnieli historię swojego pobytu w gimnazjum oraz zaprezentowali swoje umiejętności sportowe i wokalne. Nie zabrakło również podziękowań dla władz Gminy, nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców. Uroczystość zakończenia roku szkolnego to czas podsumowań, dlatego też Pani Dyrektor wręczyła nagrody i stypendia uczniom za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe oraz aktywną pracę na rzecz szkoły. Na wyjątkowość tej uroczystości wpłyną również fakt, że żegnano, przechodzącą na emeryturę Panią Dyrektor Krystynę Gotfryd. Podczas okolicznościowych przemówień, zarówno Pan Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój, jak i przedstawiciele Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i uczniów, dziękowali Pani Dyrektor za współpracę oraz podkreślali Jej wielki wkład i zaangażowanie w działaniach dla dobra szkoły i społeczności lokalnej. Jednocześnie życzyli realizacji marzeń, podejmowania nowych wyzwań oraz rozwijania pasji na nowym etapie życia. Szczególne podziękowania za pracę w naszej szkole złożono też pani Elżbiecie Jasińskiej i panu Wojciechowi Penarowi - nauczycielom odchodzącym na emeryturę oraz księdzu Rafałowi Szmikowi - odchodzącemu do innej parafii. Ostatnim akcentem tej wyjątkowej uroczystości, było wystąpienie Pani Dyrektor, po którym to wszyscy, brawami na stojąco, dziękowali i żegnali panią Krystynę Gotfryd.

Sabina Józefowicz-Boczar

Festiwal Projektów Edukacyjnych 2015/2016

W dniu 21 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się „Festiwal Projektów Edukacyjnych 2015/2016”. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich, którzy w formie prezentacji multimedialnych, zaprezentowali efekty swojej pracy, związanej z tematyką wybranego przez siebie tytułu projektu. Projekty dotyczyły różnorodnej tematyki: od wiedzy ogólnej po sport i zabawę. Uczniowie klas I i II wystąpili w roli obserwatorów i podziwiali efekty pracy trzecioklasistów. Gratulujemy wszystkim autorom projektów oraz ich opiekunom.

Iwona Tekieli
Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie

8.06.2016 r. odbył się Finał Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. W zawodach wzięło udział 11 trzyosobowych drużyn - zwycięzców eliminacji gminnych z powiatów: krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.
Każdy uczeń musiał wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując test wielokrotnego wyboru oraz umiejętnością przejazdu przez wyznaczoną trasę w miasteczku ruchu drogowego z elementami toru przeszkód.
Naszą szkołę i Gminę Iwonicz-Zdrój reprezentowali: Agata Kandefer, Rafał Kandefer i Izabela Znój, zdobywając drużynowo IV miejsce. Indywidualnie konkurs wygrała Izabela Znój, która w nagrodę otrzymała rower górski.

Opiekun drużyny: Leszek Krukar
Gala matematyki

2 czerwca 2016 roku odbyła się „Gala matematyki” połączona z podsumowaniem wyników IX Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w powiecie krośnieńskim. Uroczystość miała miejsce w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Krośnie. Nagrodzonym w IX KKM wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród zwycięzców z całego powiatu, znalazła się uczennica naszej szkoły Izabela Znój z klasy IIIb, która zajęła I miejsce na poziomie klas trzecich gimnazjum. Iza została dodatkowo wyróżniona i jako jedna z trzech osób podczas uroczystości wygłosiła wykład wzbogacony prezentacją multimedialną pt. „Ciekawe liczby”.

Leszek Krukar
Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD

25.05.2016 r. w Czarnej k/Dębicy odbył się XVII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla gimnazjalistów. Turniej składał się z pięciu konkurencji: dwóch testów pisemnych, rowerowego toru przeszkód, miasteczka ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uczniowie naszej szkoły: Szymon Tekieli, Dominik Litwin i Jan Rygiel reprezentowali powiat krośnieński i wśród 20 drużyn zajęli III miejsce ustępując drużynom z Czarnej i Huty Krzeszowskiej. Indywidualnie zajęli odpowiednio siódme, ósme i czternaste miejsce wśród 60. startujących zawodników.
Gratuluję moim podopiecznym i życzę im kolejnych sukcesów w konkursach BRD już w szkole średniej.

Opiekun drużyny: Leszek Krukar
10 miejsce naszych reprezentantek w Finale Wojewódzkim w Aerobiku

13 maja 2016 r. już tradycyjnie na hali widowiskowo - sportowej w Krośnie odbył się Finał Wojewódzki w Aerobiku z udziałem dziewcząt z naszego Gimnazjum. Dziewczęta w składzie: Oktawia Kinel, Natalia Juszczyk, Agnieszka Jung, Aleksandra Tomkowicz, Izabela Znój, Julia Chłap i Adrianna Nycz zajęły 10. miejsce wśród najlepszych drużyn w województwie w tej dyscyplinie. Poziom był bardzo wyrównany, a różnice punktowe bardzo niewielkie - nawet podium było realne, ale dla nas niestety piątek 13 nie okazał się szczęśliwy. Niemniej jednak bardzo dziękuję dziewczętom za włożony w przygotowanie tego występu wysiłek, serce, czas i zaangażowanie - oceniając całokształt - dla mnie byłyście najlepsze.

Alicja SzczurekObchody Święta 3 Maja

Dnia 3 maja 2016 roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach państwowego święta - rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbyły się one w Iwoniczu-Zdroju. Delegacja udała się na uroczystą Mszę Świętą, a następnie złożyła kwiaty pod Krzyżem Milenijnym.

Izabela Niemczyk
Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea

29 kwietnia 2016 r. w Warszawie w aulach Uczelni Vistula odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Do tej części konkursu spośród ponad 100 tys. uczniów z całej Polski kwalifikowało się po 150 z każdej kategorii wiekowej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy trzeciej Izabela Znój uzyskując wysoką 15 lokatę w kraju.

Za wsparcie przy organizacji wyjazdu serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Gminy Panu Witoldowi Kocajowi.

Leszek Krukar
Eliminacje Powiatowe OTBRD

27 kwietnia 2016 r. w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie tylko 3 drużyny - zwycięzcy eliminacji gminnych oraz drużyna gospodarza obiektu spotkały się by walczyć o przepustkę na finał wojewódzki do Czarnej. Zawodnicy sprawdzili się w teorii rozwiązując 2 testy z zakresu BRD i w praktyce pokonując wyznaczoną trasę przejazdu po Miasteczku Ruchu Drogowego z elementami toru przeszkód.

Po raz kolejny uczniowie z Iwonicza wykazali się bardzo dobrymi wynikami w konkurencjach teoretycznych i perfekcyjnym przejazdem w konkurencjach technicznych, zajmując indywidualnie trzy czołowe miejsca. Drużynowo zdecydowanie pokonali zespoły z Milczy, Świerzowej Polskiej i Gimnazjum Nr 3 w Krośnie.

Zwycięzcy otrzymali puchar, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez WORD w Krośnie.

Opiekun drużyny: Leszek Krukar
Gminne eliminacje konkursów BRD

21 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Iwoniczu odbyły się eliminacje gminne konkursów BRD: Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Udział w konkursach wzięli uczniowie trzech szkół podstawowych i trzech gimnazjalnych naszej Gminy. Zawodnicy rozwiązywali testy wiedzy z zakresu BRD oraz wykonywali zadania praktyczne na rowerowym torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego.
W obydwu konkursach w kategorii gimnazjów zwyciężyli uczniowie naszej szkoły, zajmując indywidualnie trzy czołowe miejsca:

  1. Dominik Litwin
  2. Szymon Tekieli
  3. Jan Rygiel
Nagrody i upominki dla zwycięzców ufundowali: Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

Opiekun drużyny: Leszek Krukar
Finał Konkursu Wiedzy Technicznej

W dniu 9 marca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej pod hasłem „sapere aude” - odważ się być mądrym. Jest to konkurs interdyscyplinarny z matematyki poszerzony o zagadnienia fizyki, chemii, techniki i informatyki, corocznie organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu przy współpracy Stowarzyszenia „Nauka i Rozwój” w Jarosławiu.
Konkurs odbywa się w trzech etapach. Spośród ponad 2000 uczniów województwa podkarpackiego, którzy wzięli udział w tegorocznej XV edycji konkursu, w finale wśród 40 finalistów naszą szkołę reprezentowała Izabela Znój zdobywając IX miejsce i tytuł laureata konkursu.

Leszek Krukar
Sukces męskiej drużyny w Zawodach Powiatowych w Piłkę Siatkową

Nadszedł czas rozgrywek w piłkę siatkową. Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w zawodach gminnych, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

29 stycznia 2016 r. w Lubatowej odbyły się rozgrywki dziewcząt. Do rywalizacji stanęły drużyny z Iwonicza-Zdroju, Lubatowej oraz Iwonicza. Po zaciętych meczach zwyciężyła drużyna naszej szkoły, która wystąpiła w składzie: K. Wdowiarz, M. Rymarowicz, W. Smolińska, O. Kinel, A. Kandefer, W. Kenar, W. Chędoga, I. Bulza, S. Chłap, K. Sroka, A. Nycz, W. Tomkowicz. Wygrana w tych zawodach dała awans do zawodów powiatowych.

1 marca 2016 r. byliśmy organizatorem Gminnych Zawodów w piłkę siatkową chłopców. Gościliśmy drużyny z Lubatowej, Lubatówki i Iwonicza-Zdroju. Rozegrano 6 spotkań, do dwóch wygranych setów. Po emocjonującej walce, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji, zwycięstwo odniosła drużyna naszej szkoły. Dzięki temu zwycięstwu, chłopcy wywalczyli awans do zawodów powiatowych, które odbędą się w Jedliczu. Drużyna wystąpiła w składzie: D. Pietrasz, B. Nycz, G. Zajdel, D. Litwin, J. Prajsnar, P. Kinel, S. Tekieli, A. Stanisz.

W dniu 3 marca 2016 r. w Jedliczu, odbyły się Powiatowe Zawody w Piłkę Siatkową chłopców. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn z powiatu krośnieńskiego. Zespoły rozlosowano do dwóch grup:
Gr. A: Rogi, Przybówka, Sieniawa, Jaśliska
Gr. B: Krościenko Wyżne, Świerzowa, Iwonicz, Iwla

Wyniki w gr. B:
Iwla - Krościenko W. 2:1
Iwonicz - Świerzowa 0:2
Iwonicz - Iwla 2:0
Krościenko W. - Świerzowa 0:2
Iwla - Świerzowa 0:2
Krościenko W. - Iwonicz 0:2

Nasza szkoła, z drugiego miejsca w grupie, awansowała do półfinału, w którym rozegrała mecz z pierwszą drużyną z gr. A, Przybówką. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:0 dla Iwonicza. W finale spotkaliśmy się znowu z drużyną ze Świerzowej, ale tym razem to my wyszliśmy zwycięsko z tej potyczki, wynikiem 2:1.

Dzięki wygranej w tych zawodach, uzyskaliśmy awans do zawodów rejonowych. Jeśli chodzi o siatkówkę, to najlepszy wynik w historii naszej szkoły. Serdecznie chłopcom gratulujemy !!!

Opiekun drużyn: Adrianna Sanocka
Wycieczka szkolna na narty do Puław

W dniu 29.02.2016 r. w nieco wiosennej aurze odbyła się szkolna wycieczka na narty do Puław.
Po dobraniu sprzętu ruszyliśmy odważnie na stok. Mieliśmy okazję sprawdzić nasze narciarskie i snowboardowe umiejętności w niekoniecznie komfortowych warunkach, ale niestety na pogodę wpływu nie mamy. Naszych humorów nie mógł popsuć nawet padający deszcz, a uczestnicy naprawdę dzielnie sobie poradzili z tą średnio sprzyjającą aurą. Późnym popołudniem wróciliśmy do domu, a naszym następnym zadaniem było zrobić wszystko, by się nie rozchorować po tej eskapadzie ;)
Dziękuję całej ekipie za zaangażowanie i mile spędzony czas.

Opiekunowie: Alicja Szczurek, Tomasz Krukar
XVII Gminny Konkurs Tańca Twist

9 lutego w sali kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju odbył się XVII Gminny Konkurs Tańca TWIST. Wzięło w nim udział 15 grup tanecznych, w tym reprezentacja naszego gimnazjum. Drużyna o nazwie AEROPLAN wystąpił w składzie: Izabela Znój, Natalia Juszczyk, Agnieszka Jung, Oktawia Kinel, Aleksandra Tomkowicz i Zuzanna Litwin (nasza absolwentka). Dziewczęta zaprezentowały układ aerobikowy zajmując 2 miejsce w klasyfikacji gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ustępując tylko grupie KRAKOWIAK z ZS w Iwoniczu.

Opiekun: Alicja Szczurek
Łyżwiarskie akrobacje II klasy

05.02.2016 r. we wczesnych godzinach porannych przedstawiciele klasy II wyposażeni w figurówki, hokejówki próbowali swoich sił na krośnieńskim lodowisku. Po kilku wskazówkach dotyczących techniki jazdy mogli już nie tylko bezpiecznie poruszać się po lodzie, ale również pokusili się o kilka nowych figur, co ilustrują zdjęcia. Stracone kalorie trzeba było uzupełnić, więc wspólna wyprawa na posiłek też była niezbędna. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Opiekun: Alicja SzczurekZagłosuj na Agatę !

Nasza uczennica Agata Kandefer kandyduje na najpopularniejszego i najlepszego sportowca powiatu krośnieńskiego 2015 r.

Głosowanie trwa do 4 lutego 2016 roku i odbywa się poprzez wysłanie oryginalnego kuponu zamieszczonego w „Nowym Podkarpaciu” a także poprzez sms-y.
W obydwu przypadkach konieczne jest zagłosowanie na 5 różnych sportowców oraz jednego trenera i jednego działacza. Inaczej głos jest nieważny.

Prawidłowy sms musi zawierać prefiks czyli litery PKS i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności. Następnie też po przecinku lub kropce, wpisujemy literę T i numer przyporządkowany wybranemu przez głosującego trenera. Także po przecinku lub kropce wpisujemy literę D i numer przyporządkowany wybranemu przez głosującego działacza.
Uwaga! Wszystkie znaki wpisujemy bez spacji. Prawidłowy sms to np.: PKS7,17,10,14,3,T5,D3 SMS wysyłamy na numer: 7136 (koszt sms-a: 1,23 zł z VAT).

Regulamin plebiscytu oraz sylwetki nominowanych (pdf) - tekst źródłowy tygodnik "Nowe Podkarpacie" Nr 51

„Góra Grosza” 2015/2016

Szanowni uczniowie Gimnazjum Publicznego w Iwoniczu.
Po raz kolejny wzięliście udział w akcji na rzecz pomocy dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Również i tym razem wykazaliście się dużym zaangażowaniem i zrozumieniem. Zbiórka grosików została przeprowadzona przez uczniów we wszystkich klasach pod opieką Samorządu Uczniowskiego w dniach 23 listopada - 4 grudnia 2015 roku. Powołana wcześniej komisja, złożona z przedstawicieli uczniów oraz opiekuna samorządu uczniowskiego, dokonała przeliczenia podarowanych przez was pieniędzy. Został sporządzony protokół zbiórki.
Dzięki waszemu zaangażowaniu w naszej szkole uzbierana została góra grosza na kwotę: „284 złote i 40 grosze” – o łącznej wadze ok. 15 kg
Zebrane pieniądze zostały w dniu 13 stycznia 2016 roku przekazane poprzez Pocztę Polską na rzecz organizatora akcji – Towarzystwo Nasz Dom.

Z wyrazami podziękowania
Samorząd Uczniowski
Mikołajki 2015

Dnia 7 grudnia do naszej szkoły przyjechał Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. W poszczególnych klasach rozdawał prezenty, a mniej grzeczni uczniowie musieli wykonać różne zadania. Dzień minął bardzo szybko i zabawnie. Dziękujemy Mikołajowi za przybycie i liczymy na odwiedziny w przyszłym roku.

Izabela Niemczyk
Wojewódzki finał konkursu – spot filmowy

4 grudnia 2015r. w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Bezpieczne wakacje 2015” organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Uczniowie naszej szkoły Oktawia Kinel, Izabela Niemczyk, Agnieszka Jung, Emilia Szubrycht, Przemysław Kinel zajęli II miejsce za spot filmowy pt. „Nie ulegaj wpływom!”

Lucyna Szubrycht
Dzień Niepodległości

11 listopada 2015r. w Iwoniczu-Zdroju odbyły się Gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Delegacja naszej szkoły również uczestniczyła w tych obchodach. Po modlitwie i przemowie pana burmistrza, uczniowie złożyli kwiaty pod Krzyżem Milenijnym.

Izabela Niemczyk
Wernisaż w RCKP

3 listopada 2015 r. w Galerii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się wernisaż Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza pt. „Kredki”. Na wystawę jurorzy konkursu zakwalifikowali 110 prac, a 20 z nich równorzędnie nagrodzili. Uczennica klasy III Izabela Znój otrzymała nagrodę, prace Oktawii Kinel i Emilii Szubrycht zostały wyróżnione.
Serdecznie gratulujemy.

Lucyna Szubrycht
Wycieczka klasy Ib do Magurskiego Parku Narodowego

29 października 2015 r. odbyła się wycieczka klasy Ib do miejscowości Folusz. Trasę wycieczki rozpoczęliśmy w centrum Folusza idąc w górę potoku Kłopotnica. Wędrując podziwialiśmy bogactwo i piękno otaczającej nas przyrody. Po przejściu około 2 kilometrów dotarliśmy do wschodni skalnej „Diabli Kamień”. Naszą wędrówkę zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Pogoda oraz humory dopisywały nam przez cały czas. Późnym popołudniem wróciliśmy zadowoleni do Iwonicza.

Lucyna Szubrycht
Wojewódzkie Jesienne Biegi Przełajowe „IWONICZ 2015”

W dniu 27.10.2015 r. odbyły się indywidualne Wojewódzkie Jesienne Biegi Przełajowe „Iwonicz 2015” w ramach zawodów organizowanych przez Podkarpackie Zrzeszenie LZS. W sportowej rywalizacji na trasach biegowych przy Zespole Szkół w Iwoniczu wzięło udział 164 sportowców ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.

Niestety nie udało się utrzymać 1 miejsca z poprzedniego roku - nasze Gimnazjum zostało sklasyfikowane na 7 pozycji. Aby mieć szanse w rywalizacji punktować musiałoby 5 chłopców i 5 dziewcząt. Z przyczyn niezależnych wystartowały tylko 2 dziewczęta, więc bardzo mocny punkt naszej reprezentacji został mocno uszczuplony. Niemniej jednak gratuluję walki wszystkim naszym reprezentantom, a poniżej prezentuję ich indywidualne wyniki:

Dziewczęta:
Weronika Kielar 12 miejsce,
Elżbieta Loś 13 miejsce.

Chłopcy:
Piotr Dawidko 13 miejsce,
Kacper Cichoń 18 miejsce,
Marcin Kenar 19 miejsce,
Adrian Stanisz 20 miejsce.

Opiekun: Alicja Szczurek
Pokaz aerobikowy podczas „Sportowego podsumowania roku szkolnego 2014/2015"

15.10.2015 r. w Zespole Szkół w Iwoniczu miało miejsce Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2014/2015, podczas którego swój występ miały uczennice i absolwentki naszego Gimnazjum. Drużyna w składzie: Natalia Juszczyk, Aleksandra Tomkowicz, Izabela Znój, Oktawia Kinel, Zuzanna Litwin i Karolina Skotnicka zaprezentowała publiczności swój układ aerobikowy. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Krośnieński Jan Juszczak, radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele Powiatu Krośnieńskiego, wójtowie, burmistrzowie – m.in. burmistrz naszej gminy pan Witold Kocaj, dyrektorzy szkół, placówek kulturalnych, nauczyciele i nagradzana młodzież - tym bardziej gratuluję dziewczętom, że potrafiły się tak pięknie zaprezentować tak znakomitej publiczności.

Alicja Szczurek
DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI 2015

Dnia 13 października w naszym gimnazjum odbył się Dzień Samorządności. To jedyny dzień w roku, kiedy uczniowie klas III mają okazję „pobyć” nauczycielami ucząc młodsze klasy oraz swój rocznik. Wszystkim bardzo przypadło to do gustu, jednak zgodnie stwierdziliśmy, że praca ta nie jest łatwa. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg Dnia Samorządności.

Izabela Niemczyk
Wycieczka do Puław klas II i III - 01-02 października 2015 r.

Nasz wyjazd rozpoczęliśmy około godziny 8 rano. Pogoda okazała się bardzo łaskawa, bo już gdy dojeżdżaliśmy do Puław wyszło słońce i w dobrych humorach mogliśmy rozpocząć naszą wyprawę rowerową, która w słowniku rowerowego ABC (http://www.kiczeraski.pl/) została określona szkołą przetrwania i taką rzeczywiście dla wielu z nas była.

Pokonana przez nas trasa wyglądała następująco: Puławy Górne – Puławy Dolne (390) – Wernejówka – Darów – Surowica – „Grzybiarze” – Wola Niżna skrz. – Wola Wyżna – Jasiel (660) – Moszczaniec – Wisłok Wielki (500) – Bukowica (750) – Skibce (776) – Puławy Górne (470). Łącznie przejechaliśmy 48 km, ale dla tych wszystkich widoków - było warto się trochę zmęczyć. Szczególnie pięknie prezentował się Rezerwat Źródliska Jasiołki, gdzie mieliśmy dłuższy postój. Momentami mogliśmy się też poczuć trochę jak zawodnicy MTB zjeżdżając między drzewami, przez strumyk, w błocie.

Do wyciągu dotarliśmy około godz. 16.30, gdzie czekała już na nas obiadokolacja.
Po uzupełnieniu straconych kalorii, kąpieli i zmianie ubioru spotkaliśmy się na wspólnym śpiewie przy rytmie wybijanym przez gitarę Wiktorii. Niestety szybko okazało się, że i to jest zbyt wyczerpujące, więc włączyliśmy film, mając w świadomości, że i w drugim dniu czeka nas sporo wrażeń.

Drugi dzień rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem, po którym zostaliśmy podzieleni na dwie grupy rywalizujące ze sobą wypełniając poszczególne zadania podchodów.
Osoby chętne mogły poczuć jak to jest zjeżdżać na linach tyrolki na szczycie wyciągu mając przed oczyma piękny krajobraz Puław i okolic. Mogliśmy przetestować naszą sprawność fizyczną układając wieżę ze skrzynek, strzelając z łuku, zjeżdżając na monster-rollerach. Po wyczerpujących zmaganiach nadszedł czas na chwilę odpoczynku przy pieczeniu kiełbasy, bo czekał nas już ostatni punkt programu - elektroniczny paintball. Rywalizowaliśmy w tych samych grupach, co w podchodach mogąc sprawdzić swoje umiejętności strategiczne, taktyczne i współdziałanie w zespole.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Opiekunowie wycieczki pani Alicja Szczurek i pan Leszek Krukar dziękują młodzieży za wytrwałość, właściwe zachowanie i wiele uśmiechów, które towarzyszyły wszystkim podczas wspólnej wycieczki. Był to naprawdę dla nas wyjątkowy czas.

Opiekunowie: Alicja Szczurek, Leszek Krukar
Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W dniu 30.09. 2015 r. w Lubatowej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Nasze Gimnazjum na szczeblu powiatowym będzie reprezentowała Oktawia Kinel, której udało się uzyskać niezbędną kwalifikację zajmując 5 miejsce w swoim biegu. Blisko awansu byli też: Dominik Pietrasz - 7.miejsce, Karolina Wdowiarz – 8. miejsce, Weronika Kielar - 9. miejsce. Gratulujemy walki wszystkim naszym zawodnikom, a Oktawii życzymy powodzenia w następnym biegu.

Poniżej przedstawiam wyniki naszych pozostałych reprezentantów:

Dziewczęta:
Agnieszka Jung - 14
Oliwia Zajdel - 16
Elżbieta Loś – 17
Wiktoria Smolińska - 18

Chłopcy:
Adrian Stanisz - 11
Marcin Kenar - 12
Błażej Nycz - 23

Opiekunowie: Alicja Szczurek, Adrianna Sanocka
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Dnia 1 września 2015 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Młodzież Gimnazjum udała się na mszę świętą do kościoła parafialnego, by następnie spotkać się w holu szkoły na akademii przygotowanej przez uczniów klas drugich.

Dyrektor szkoły - Pani Krystyna Gotfryd serdecznie powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość. Szczególnie gorące słowa skierowała do uczniów, życząc im samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Wychowawca klasy pierwszej pani Lucyna Szubrycht przedstawiła swoich nowych wychowanków, po czym wszyscy uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Alicja Szczurek, Leszek KrukarINFORMACJA DLA RODZICÓW

Dnia 16 czerwca (wtorek) o godzinie 17.00 odbędzie się szkolenie dla nauczycieli i rodziców - „Problematyka uzależnień od środków psychoaktywnych - dopalacze”.
Szkolenie poprowadzą terapeuci Centrum Szkolno-Terapeutycznego „Self” z Rzeszowa.

Serdecznie zapraszamy!

Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie

10.06.2015 r. odbył się Finał Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. W zawodach wzięłu udział 16 trzyosobowych drużyn - zwycięzców eliminacji gminnych z powiatów: krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.
Każdy uczeń musiał wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując test wielokrotnego wyboru oraz umiejętnością przejazdu przez wyznaczoną trasę w miasteczku ruchu drogowego z elementami toru przeszkód.
Bardzo dobrze zadania te wykonali uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Dominik Litwin, Rafał Kandefer i Szymon Tekieli, wygrywając klasyfikację drużynową. Indywidualnie najlepszym okazał się Dominik, a Rafał był czwarty.

Opiekun drużyny: Leszek Krukar
Występ dziewcząt w Iwoniczu-Zdroju

W dniu 07.06.2015 r. na Placu Dietla w Iwoniczu Zdroju odbył się V Festiwal Pieroga, w którym swój udział zaznaczyły również dziewczęta z naszego Gimnazjum. Drużyna w składzie: Zuzanna Litwin, Natalia Juszczyk, Aleksandra Tomkowicz, Oktawia Kinel i Agnieszka Jung zaprezentowały publiczności układ aerobikowy.

Alicja Szczurek
Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Sędziszowie Małpoplskim

26.05.2015 r. w Sędziszowie Małopolskim odbył się XXXVIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej składał sie z pięciu konkurencji: dwóch testów pisemnych, rowerowego toru przeszkód, miasteczka ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uczniowie naszej szkoły: Dominik Litwin, Szymon Tekieli i Jan Rygiel reprezentowali powiat krośnieński i wśród 24 drużyn zajęli II miejsce ustępując jedynie zwycięskiej drużynie z Czarnej (powiat dębicki).
Indywidualnie Dominik był trzeci, Szymek ósmy, a Jasio piętnasty wśród 72. startujących zawodników.
Gratuluję moim podopiecznym i życzę im kolejnych sukcesów w konkursach BRD.

Opiekun drużyny: Leszek Krukar
Wycieczka klas pierwszych do Magurskiego Parku Narodowego

13.05.2015 r. klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Magurskiego Parku Narodowego. W deszczowy poranek wyruszyliśmy autokarem do miejscowości Folusz. Mimo niepewnej pogody, ufając optymistycznym prognozom, wyruszyliśmy na szlak oznakowanej ścieżki przyrodniczej "Folusz" w MPN.
Jest ona zlokalizowana w najbardziej na północ wysuniętej części Magurskiego Parku Narodowego. Prowadzi z doliny potoku Potasówka, gdzie znajduje się pierwszy przystanek ścieżki i prowadząc do dwóch osobliwości przyrody - wodospadu Magurskiego i Diablego Kamienia, kończy się w dolinie potoku Kłopotnica. Długość trasy to 4 km, na której zlokalizowano 12 przystanków a różnica wysokości między najniższym a najwyższym punktem trasy wynosiła ok. 170 m. Przejście ścieżki zajęło nam około 2,5 godziny. Każdy z przystanków był chwilą odpoczynku a także możliwością poznania osobliwości fauny i flory oraz zabytków kultury. Na koniec naszej wędrówki trochę zmęczeni i głodni w wyznaczonym miejscu rozpaliliśmy ognisko. Upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki, które bardzo nam smakowały. Nieoczekiwana kapiel w wodzie nieco opóźniła nasz powrót do "bazy". Mimo tego w dobrych humorach i sprzyjającej pogodzie wróciliśmy do Iwonicza.

Leszek Krukar
10 miejsce naszych reprezentantek w Finale Wojewódzkim w aerobiku sportowym

8 maja 2015 r. już tradycyjnie na hali widowiskowo - sportowej w Krośnie odbył się Finał Wojewódzki w aerobiku sportowym z udziałem dziewcząt z naszego Gimnazjum. Dziewczęta w składzie: Zuzanna Litwin, Karolina Skotnicka, Natalia Juszczyk, Agnieszka Jung, Aleksandra Tomkowicz, Oktawia Kinel i Izabela Znój zajęły 10. miejsce wśród najlepszych drużyn w województwie w tej dyscyplinie. Należy tutaj wspomnieć, że układ na takie zawody reprezentanci szkół przygotowują już od września - wkładając w to wiele pracy, zaangażowania, wysiłku - czego efektem jest bardzo wysoki poziom zawodów. Moim zdaniem nasze dziewczęta zaprezentowały się znakomicie - a o wyższe miejsce mam nadzieję powalczymy w przyszłym roku bogatsze o wiedzę i doświadczenie.

Alicja SzczurekPowiatowy konkurs literacki „Rodzina – Wspólnota – Polska”

Dniu 29 kwietnia 2015 roku uczennice naszej szkoły uczestniczyły w uroczystym rozdaniu nagród powiatowego konkursu literackiego „Rodzina – Wspólnota – Polska” Był to konkurs zorganizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna przez Starostwo Powiatowe w Krośnie w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia.
Z wielką radością informuję, iż w konkursie tym wyróżnienie zdobyła Wiktoria Smolińska, natomiast miejsce III - Karolina Wdowiarz - uczennice klasy II b naszego gimnazjum. Gratuluję talentów literackich i życzę dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji pisania.

Opiekun Marzena Muzyka
Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

24 kwietnia 2015 r. w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie odbyły się eliminacje powiatowe dla szkół gimnazjalnych w OTBwRD. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmowała dwa testy z zakresu przepisów ruchu drogowego i zachowania się na skrzyżowaniach, a część praktyczna jazdę sprawnościową po torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego. Nasza drużyna w składzie: Szymon Tekieli, Jan Rygiel i Dominik Litwin, reprezentująca Gminę Iwonicz-Zdrój, zajęła I miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego. W rywalizacji indywidualnej I i II miejsce zajęli odpowiednio Dominik Litwin i Szymon Tekieli. Zwycieskiej drużynie życzę sukcesów w kolejnych etapach.

Opiekun drużyny: Leszek Krukar
II Krośnieński Turniej Jednego Wiersza

W dniu 20 marca 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w finale II Krośnieńskiego Turnieju Jednego Wiersza. Wcześniej zgłosili się do konkursu, którego organizatorem byli Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie, Krośnieńska Biblioteka Publiczna. Swoje wiersze przygotowali i wysłali: Agnieszka Jung, Karolina Wdowiarz, Magdalena Rymarowicz, Piotr Dawidko , Izabela Niemczyk i Emilia Szubrycht, która zakwalifikowała się do finału. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali zaproszeni na finałową uroczystość, której towarzyszyło spotkanie z poetą Mariuszem Kalandykiem. Opowiadał on o zasadach tworzenia poezji oraz jej wpływie na życie współczesnego człowieka. Na koniec miał miejsce koncert niezwykłej poetki, która z gitarą wyśpiewywała swoje wiersze. Pani Monika Parczyńska wzbudziła ogromne zainteresowanie widowni.

Opiekun: Marzena Muzyka
Drugie podium w Finale Wojewódzkim w biegach narciarskich dla naszych dziewcząt

Tradycyjnie na trasach „pod Żukowem” w Ustjanowej 18.02.2015 r. przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w biegach narciarskich. Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Magdalena Kenar, Anabella Krupa, Natalia Zając, Wiktoria Smolińska, Karolina Wdowiarz i Aleksandra Tomkowicz drużynowo zajęły 6 miejsce wśród najlepszych 12 sklasyfikowanych drużyn w województwie.
Ogółem w zawodach uczestniczyło 137 gimnazjalistów i gimnazjalistek. Dziewczęta na trasie zaprezentowały nie tylko swoje narciarskie umiejętności, siłę i wytrzymałość, ale także niesamowitą wolę walki, za co bardzo im dziękuję.

Alicja SzczurekSpotkanie z podróżnikiem - Skandynawia

Dużą popularnością w naszej szkole cieszą się, organizowane cyklicznie, spotkania z podróżnikami. Tegoroczne poświęcone było Skandynawii. W pasjonującą podróż po Norwegii, Laponii, Finlandii i Szwecji zabrali nas podróżnicy skupieni w klubie „Trzask”. Barwna opowieść o różnorodności krajobrazu, mieszkańcach i ich zwyczajach ilustrowana była pięknymi slajdami i licznymi anegdotkami o zwyczajach skandynawskich.

Joanna KleczyńskaSpektakl profilaktyczny

12 grudnia uczniowie klas szóstych i gimnazjum obejrzeli teatr profilaktyczny w wykonaniu aktorów z Impresariatu Artystycznego „Inspiracja” z Krakowa. Motywem przewodnim przedstawienia były trudności dorastającej młodzieży. Młodzi ludzie chcą sprostać oczekiwaniom dorosłych, a niepowodzenia wywołują coraz większą frustrację. Brak zrozumienia ze strony najbliższych jest powodem poszukiwania za wszelką cenę akceptacji wśród grupy rówieśniczej, nie zawsze pozytywnej. Sposobem na wejście do takiej grupy stają się czasem niestety - popisy, agresja i przemoc. „Blogerka” to spektakl wskazujący, jak istotne w budowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich są zrozumienie, zaufanie i odpowiedzialność. Uczy kształtowania umiejętności społecznych, w tym opierania się naciskom ze strony otoczenia. Wskazuje, gdzie należy szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia przemocą, i jak zachować się będąc jej świadkiem lub ofiarą. Młodzież w skupieniu oglądnęła spektakl oraz odpowiadała na pytania zadawane przez prowadzących.

Dorota Kielar
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W dniu 8 grudnia 2014 roku uczniowie klasy II b uczcili w naszym gimnazjum rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, powagę, odwagę, śpiew i chęć opowiedzenia o najnowszej historii naszej ojczyzny. Wiem, że dla wielu z Was była to walka z tekstem, ale i własną tremą, dlatego tym bardziej dziękuję Wam za podjęcie trudu.

Marzena MuzykaRozstrzygnięcie konkursu literackiego

W dniu 8 grudnia 2014 roku rozstrzygnięto konkurs literacki organizowany w naszej szkole pod hasłem: „Iwonicz wczoraj… Iwonicz jutro”.

W konkursie poświęconym przeszłości i przyszłości Iwonicza wzięło udział 21 uczniów:
17 uczniów w kategorii – liryka
4 uczniów w kategorii – epika
Łącznie otrzymano 18 prac liryczny i 4 epickie.

Prace oceniali jurorzy, którymi byli członkowie Rady Rodziców, Samorząd Uczniowski, pani dyrektor Krystyna Gotfryd i nauczyciele.
Nagrody ufundowała dla uczniów Rada Rodziców.

Ostateczne wyniki konkursu:

LIRYKA
I. Izabela Niemczyk
II. Agnieszka Jung
III. Karolina Wdowiarz, Emilia Szubrycht
Wyróżnienia: Damian Frydrych, Piotr Dawidko, Bartosz Sroka, Magdalena Rymarowicz

EPIKA
I. Wiktoria Nycz

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody i pomoc w organizacji konkursu.
W najbliższym czasie opublikujemy prace nagrodzone w konkursie.

Marzena Muzyka
Gimnazjum w Iwoniczu Mistrzem Województwa Zrzeszenia LZS!

W dniu 28 października 2014r. na trasach biegowych Zespołu Szkół w Iwoniczu odbyły się Wojewódzkie Jesienne Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS. Niespodzianką zakończyła się rywalizacja drużynowa – zwyciężyło Gimnazjum w Iwoniczu - wyprzedzając drużyny z Jaślisk (II miejsce), Lubatowej (III) i Lubatówki (IV). Indywidualnie nasi reprezentanci uplasowali się na następujących miejscach:
W kategorii dziewcząt:
Magdalena Kenar – 4 miejsce
Weronika Kielar- 7 miejsce
Anabella Krupa – 8 miejsce
Karolina Wdowiarz – 9 miejsce
Natalia Zając – 10 miejsce
Klaudia Podkulska - 12 miejsce
Wiktoria Smolińska – 16 miejsce
Sara Chłap – 17 miejsce
Zuzanna Kuc- 19 miejsce
Gabriela Stachura - 20 miejsce
Karolina Półchłopek -21 miejsce

W kategorii chłopców:
Paweł Bulza – 10 miejsce
Piotr Dawidko – 19 miejsce
Kacper Cichoń – 22 miejsce
Michał Buczek – 23 miejsce
Bartosz Nycz – 25 miejsce
Grzegorz Jakubowicz – 26 miejsce

Adrianna Sanocka, Alicja SzczurekInformacja o konkursach

Zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum Publicznego w Iwoniczu do wzięcia udziału w następujących konkursach:

1. „Rzeczpospolita Iwonicka” – (prezentacja multimedialna lub wywiad) organizowany przez GOK w Iwoniczu-Zdroju oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Iwonicza–Zdroju.
2. „Iwonicz – wczoraj… Iwonicz – jutro…” szkolny konkurs literacki organizowany wraz z Radą Rodziców przy Gimnazjum Publicznym w Iwoniczu.

Dodatkowe informacje, terminy i regulaminy udziału w obu konkursach dostępne w bibliotece szkolnej. Zapraszamy.

Marzena Muzyka
Koncert Artura Thomasa

17.10.2014r. w naszej szkole odbył się koncert Artura Thomasa grającego na fletni Pana. Na tym instrumencie artysta wykonał nastrojowe utwory, m.in. Barkę, Santa Maria Madonna, Amazing Grace. Ponadto dwa utwory muzyk zagrał na tzw. elektrycznym flecie (EWI), a w jednym utworze zaprezentował się jako wokalista.
Artur Thomas będąc w Niemczech, odkrył fletnię Pana, słuchając nagrań Edwarda Simoniego, który stał się jego mistrzem. Dzięki wytrwałości i ogromnej pasji stał się mistrzem tego instrumentu i prekursorem gry na nim w Polsce. Koncertuje od 1991 roku w całej Europie.
Muzyka tego artysty trafia w gusta słuchaczy w różnym wieku. Również w naszej szkole został bardzo miło przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami.

Leszek Krukar
Dzień Nauczyciela 2014!

„Dzień Nauczyciela” w Gimnazjum Publicznym w Iwoniczu to od kilku lat bardzo wyczekiwany czas przez gimnazjalistów. A to dlatego, że tradycyjnie w tym właśnie dniu, uczniowie klas III wcielają się w rolę nauczycieli i pracowników szkoły. Wyznaczeni uczniowie, mieli okazję poznać pracę tego zawodu, która ich zdaniem wcale nie jest łatwa. Dzień minął wesoło i pouczająco. Nieobecni niech żałują!

Karolina Skotnicka
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W dniu 3.10.2014 r. w strugach deszczu przy Zespole Szkół w Iwoniczu odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe, w których wystąpiła czwórka naszych dzielnych reprezentantów. Prawo startu do tego biegu mieli zawodnicy, którzy w swoich eliminacjach gminnych zajęli miejsca 1-5. Poniżej przedstawiam wyniki naszych reprezentantów w podziale na kategorie, w których startowali:

Dziewczęta I Gimnazjum:
Klaudia Podkulska 25 miejsce

Dziewczęta II, III Gimnazjum:
Magdalena Kenar 28 miejsce

Chłopcy II, III Gimnazjum:
Paweł Bulza 33 miejsce
Kacper Czopowik 34 miejsce

Alicja Szczurek
Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W dniu 30.09. 2014 r. zainaugurowaliśmy roku szkolny 2014/2015 eliminacjami gminnymi indywidualnych biegów przełajowych, które odbyły się na trudnej trasie w Lubatowej. Awans do etapu powiatowego, który odbędzie się 3 października przy Zespole Szkół w Iwoniczu uzyskiwało 5 najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej. Sztuka ta udała się czwórce naszych reprezentantów: Kacprowi Czopowikowi (3miejsce), Pawłowi Bulzie (4 miejsce), Magdalenie Kenar (5 miejsce) i Klaudii Podkulskiej (5 miejsce).
Wszystkim uczestnikom gratuluję walki, zakwalifikowanym życzę powodzenia w piątek, a poniżej przedstawiam wyniki naszych reprezentantów:

Dziewczęta I Gimnazjum:
Klaudia Podkulska 5 miejsce,
Zuzanna Kuc 6 miejsce,
Sara Chłap 8 miejsce,
Gabriela Stachura 9 miejsce.

Dziewczęta II, III Gimnazjum:
Magdalena Kenar 5 miejsce,
Karolina Wdowiarz 6 miejsce,
Agnieszka Jung 9 miejsce,
Natalia Zając 10 miejsce.

Chłopcy II, III Gimnazjum:
Kacper Czopowik 3 miejsce,
Paweł Bulza 4 miejsce,
Michał Buczek 6 miejsce,
Bartosz Nycz 7 miejsce,
Piotr Dawidko 8 miejsce.

Alicja Szczurek
Narodowe Czytanie

We wrześniu 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzeciej edycji akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
Podstawowym celem przedsięwzięcia było popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Akcję przeprowadzili i przygotowali na terenie naszego gimnazjum następujący uczniowie:
Karolina Skotnicka, Zuzanna Litwin, Emilia Szubrycht, Karolina Wdowiarz i Piotr Dawidko.

Opiekun: Marzena Muzyka
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Pierwszego września uczniowie naszego gimnazjum zainaugurowali rok szkolny 2014/2015 uroczystą mszą św. w kościele parafialnym. Następnie w holu szkoły odbyła się akademia, przygotowana przez uczniów klas drugich. Na początku uroczystości pani dyrektor Krystyna Gotfryd, powitała nauczycieli i uczniów, przedstawiła organizację roku szkolnego i życzyła wszystkim powodzenia oraz wytrwałości w realizowaniu swoich celów, a trzecioklasistom – jak najlepszych wyników na egzaminie gimnazjalnym. W dalszej części akademii uczniowie klas drugich zaprezentowali krótką część artystyczną związaną z rocznicą wybuchu II wojny światowej, końcem wakacji i powrotem do szkoły. Skierowali również słowa otuchy i udzielili „cennych rad” uczniom klas pierwszych. Na zakończenie wychowawcy klas pierwszych, pan Leszek Krukar i pani Alicja Szczurek, dokonali prezentacji i powitali uczniów klasy Ia i Ib. Następnie młodzież udała się do klas na spotkania z wychowawcami.

Sabina Józefowicz-Boczar
Występ koła teatralnego

W ramach Festiwalu Projektów odbył się występ Szkolnego Koła Teatralnego. Już tradycyjnie nasi uczniowie włączyli się w ważne szkolne wydarzenie. Tym razem rozpoczęli Festiwal Projektów, który się odbył dnia 24 czerwca 2014 roku. W programie pt.„The voice of Iwonicz” wystąpili: Radosław Sowiński, Wiktoria Smolińska, Zuzanna Litwin, Jakub Winiarski, Izabela Niemczyk, Karolina Skotnicka, Katarzyna Zając, Anna Łanowy, Jacek Niziołek, Agnieszka Jung, Izabela Znój, Joanna Bołd, Jakub Prajsnar, Piotr Dawidko.
Reakcja naszej publiczności była jak zwykle wyjątkowa i niepowtarzalna. Dziękujemy za miłe przyjęcie i wspólną zabawę.

Marzena Muzyka
Festiwal Projektów Edukacyjnych

W dniu 24 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Projektów, podczas którego uczniowie klas trzecich prezentowali efekty swoich prac przy realizacji projektów edukacyjnych.
Uczniowska komisja konkursowa w składzie: Karolina Wdowiarz, Natalia Kuliga, Jakub Szurlej i Gabriel Zajdel dokonała oceny prezentacji zgodnie z przyjętymi wcześniej kryteriami.
Oceniano:
- pomysłowość i oryginalność projektu,
- różnorodność wykorzystanych form i środków przekazu,
- sposób zaprezentowania efektów swojej pracy.

Ostatecznie 11 prezentujących się grup uzyskało następujące ilości punktów:

Tytuł projektu:Ilość uzyskanych punktów:
Międzyklasowy Turniej BRD15
Eksperymenty w chemii15
Moja pasja sposobem na życie – według Kamila Stocha14
Zapożyczenia z języka angielskiego14
Mechanika pojazdowa – gokart14
Zdzisław Beksiński – artysta z Sanoka13
Każdy może zostać poetą…13
Czy znasz ten kraj?12
Doświadczenie profesora Oersteda11
Planety pozasłoneczne.9
Broń I wojny światowej4

Przy realizacji festiwalu bardzo pomógł nam pan Leszek Gazda i pan Leszek Krukar, którzy czuwali nad sprzętem nagłaśniającym i fotografowali naszych uczestników.
Bardzo dziękujemy!

Marzena MuzykaGiełda podręczników

Uczniowie, którzy chcą sprzedać i Ci, którzy chcą kupić podręczniki mogą umieszczać informacje na tablicy ogłoszeń: "Giełda podręczników", która znajduje się na górnym korytarzu.

ZAPRASZAMY!
pedagog: Dorota Kielar
Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD

28.05.2014 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie gościł zwycięzców eliminacji gminnych Konkursu o Puchar Dyrektora WORD. Udział wzięło 15 drużyn szkół gimnazjalnych reprezentujących powiaty: krośnieński, jasielski, brzozowski, sanocki, leski, bieszczadzki i miasto Krosno. Nasi uczniowie najlepiej rozwiązali test wiedzy z zakresu BRD, dobrze spisali się też w konkurencji sprawnościowej na miasteczku ruchu drogowego, zajmując drużynowo I miejsce. Indywidualnie I miejsce zdobył Jan Rudek, II - Szymon Albrycht a V - Maciej Tekieli. Za wysokie lokaty wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora WORD.

W przerwie pomiędzy zawodami a ogłoszeniem wyników uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić Muzealną Izbę Motoryzacji w "Mechaniku" - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie.

Opiekun drużyny: Leszek Krukar
Wycieczka do Zakopanego klas III i II – 21-22 maj 2014

W pierwszym dniu byliśmy nad Morskim Okiem i Czarnym Stawem pod Rysami, gdzie jak widać na zdjęciach towarzyszyła nam wymarzona pogoda. Następnie mieliśmy okazję spotkać Kamila Stocha i zobaczyć z bliska jak wygląda zakopiański ośrodek przygotowań olimpijskich ze skoczniami narciarskimi, torem łyżwiarskim i trasami biegowymi na czele. Dotarliśmy do Kuźnic, gdzie w kolejce mogliśmy podziwiać piękno Tatr wyjeżdżając na Kasprowy Wierch i zobaczyć jak wygląda zima w maju. Oczywiście Krupówek też nie mogliśmy ominąć… ale co dobre szybko się kończy i trzeba było wracać, a kto nie był niech żałuje.

Wychowawcy i opiekunowie: Joanna Kleczyńska, Alicja Szczurek
Imieniny Iwonicza

18 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Imienin Miasta Iwonicza-Zdroju. Grupa STEP UP w składzie: Gabriela Curzydło, Joanna Czupska, Sylwia Kawałek, Izabela Grysztar, Angelika Aszklar, Olga Kostrzewska, Magdalena Loś i Natalia Janas zaprezentowała układ na stepach, a swoje umiejętności wokalne przedstawił Laureat XIX Gminnego Konkursu Piosenki Adrian Frydrych.
Gratuluję talentów moim uczniom i cieszę się, że potrafią zaprezentować się szerszej publiczności.

Alicja SzczurekMłodzi głosują

W naszej szkole odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji "Młodzi głosują". Symulacja wyborów miała przygotować nas do podejmowania ważnych decyzji obywatelskich. Mogli głosować wszyscy uczniowie, frekwencja była wysoka i wynosiła 78 %. Akcję przeprowadzili uczniowie klasy Ia z opiekunem p. Dorotą Kielar.

Paweł Curzydło, Dominik Litwin, Aleksandra Tomkowicz, Agata Kandefer, Weronika Bołd
Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Jaśle

15.05.2014 r. w Jaśle odbył się XXXVII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Uczniowie naszej szkoły: Szymon Albrycht, Maciej Tekieli i Jan Rudek reprezentując Gminę Iwonicz-Zdrój i powiat krośnieński w stawce 23 drużyn zajęli II miejsce ustępując 1 punktem zwycięskiej drużynie z Czarnej (powiat dębicki).
Indywidualnie najlepszym zawodnikiem Turnieju był Jasio, Maciek był czwarty a Szymek ósmy.
Bardzo dziękuję swoim podopiecznym za zaangażowanie podczas trzyletniej pracy na treningach i postawy na finałach wojewódzkich. Jednocześnie życzę Wam kontynuacji i osiągnięcia upragnionego celu w Konkursie Motoryzacyjnym dla szkół ponadgimnazjalnych.

Opiekun drużyny: Leszek KrukarWrażenia po spektaklu…

W dniu 12 maja 2014 roku 32 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w niezwykłym spektaklu opartym na najciekawszych wątkach „Mitologii”. Spektakl przygotowany został przez agencję artystyczną PEGAZ ART. Twórcom udało się stworzyć antyczny świat przy użyciu bogatej scenografii, ciekawych kostiumów, wspaniale dopasowanej muzyki oraz piosenkom kryjącym w sobie starożytne prawdy i przesłania. Wszystkie piosenki wykonywane były przez artystów na żywo. Na uwagę zasługiwały niezwykłe układy choreograficzne, stworzony nastrój oraz profesjonalizm aktorów, wokalistów i tancerzy. Po spektaklu jak zwykle wstąpiliśmy na frytki.

Marzena MuzykaPowiatowy Piknik Artystyczny

W dniu 8 maja 2014 roku uczennica klasy III b – Karolina Stanisławska uczestniczyła w III edycji Powiatowego Pikniku Artystycznego pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo” zorganizowanego przez Powiat Krośnieński. Podczas pikniku podsumowano V edycję konkursu literackiego organizowanego w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia. Karolina wzięła udział w tym konkursie i otrzymała w nim wyróżnienie przygotowując opowiadanie pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”. Gratulujemy!!!

Marzena Muzyka
Powiatowe obchody Święta 3 Maja

Dnia trzeciego maja 2014 roku przedstawiciele Gimnazjum Publicznego w Iwoniczu mieli zaszczyt uczestniczyć w powiatowych obchodach państwowego święta 3 maja, które odbyły się w Iwoniczu-Zdroju. Delegacja z naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów przy Krzyżu Milenijnym, a następnie udała się ze wszystkimi delegacjami, samorządowcami i politykami na uroczystą Mszę Święta za ojczyznę.

ks. Mateusz Rutkowski
Eliminacje powiatowe OTBwRD

8 kwietnia 2014 r. na obiektach Szkoły Podstawowej Nr 14 w Krośnie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Konkursie rywalizowało 6 drużyn. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie naszego Gimnazjum w składzie: Szymon Albrycht, Maciej Tekieli i Jan Rudek. Z dużą przewagą wygrali rywalizację drużynową przed Gimnazjum z Jedlicza i Gimnazjum Nr 4 z Krosna. Indywidualnie I miejsce zdobył Jan Rudek, II - Szymon Albrycht a IV - Maciej Tekieli.

Leszek Krukar
Konkurs matematyczny PANGEA

28 marca trzy uczennice naszego Gimnazjum (Wiktoria Smolińska, Izabela Znój i Anna Łanowy) wzięły udział w finale VI edycji Konkursu Matematycznego PANGEA, którego organizatorem jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. W każdej kategorii wiekowej na finał zaproszonych było 500 uczniów. Wszyscy w jednym czasie rozwiązywali 30 - zadaniowy test w aulach Vistula University. 8 kwietnia na stonie internetowej konkursu ukazały się wyniki. Najlepszy wynik osiągnęła Izabela Znój zdobywając V miejsce w kraju.

Leszek Krukar
Gminne eliminacje konkursów BRD

2 kwietnia 2014 r. Szkoła Podstawowa w Iwoniczu była współorganizatorem gminnych eliminacji konkursów BRD. Szymon Albrycht, Maciej Tekieli i Jan Rudek reprezentujący nasze Gimnazjum wywalczyli awans do kolejnych etapów Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie.
Więcej informacji w zakładce BRD/Osiągnięcia

Leszek KrukarWYCIECZKA DO WARSZAWY

Na przełomie maja, czerwca chcę zorganizować trzydniową wycieczkę do Warszawy. W programie planuję zwiedzenie Sejmu, Stadionu Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Centrum Nauki Kopernik. Chętnych uczniów proszę o zgłaszanie się do A. Sanockiej.
Przybliżony koszt około 500zł. Wycieczka nie jest jeszcze dokładnie skalkulowana. Nastąpi to po ustaleniu listy uczestników. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy

Ada SanockaGminne zawody w siatkówce chłopców

Dnia 6 lutego 2014 r. w Iwoniczu odbyły się gminne zawody w piłkę siatkowej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Daniel Such, Szymon Baran, Jakub Szurlej, Kamil Kasperowicz, Kacper Czopowik, Paweł Półchłopek, Paweł Jakubowicz, Szymon Albrycht, Dominik Litwin, Gabriel Zajdel zajęła II miejsce. Najlepszy okazał się Iwonicz-Zdrój.

Wyniki rywalizacji:
Iwonicz – Lubatowa 2:0
Lubatowa – Iwonicz-Zdrój 0:2
Iwonicz – Iwonicz-Zdrój 0:2

Natalia Kuliga, Anabella Krupa, Karolina SkotnickaGminne zawody w siatkówce dziewcząt

5 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyły się zawody gminne dziewcząt w piłce siatkowej. Nasza drużyna pod opieką p. Adrianny Sanockiej w składzie: Kenar Magdalena (kapitan drużyny), Łanowy Anna, Zygmunt Katarzyna, Kuliga Natalia, Litwin Zuzanna, Skotnicka Karolina, Wdowiarz Karolina, Smolińska Wiktoria, Kenar Weronika, Kandefer Agata i Rymarowicz Magdalena zajęła 3 miejsce. Wygrał Iwonicz-Zdrój.

Wyniki rywalizacji:
Iwonicz – Iwonicz-Zdrój 0:2
Iwonicz – Lubatowa 0:2
Iwonicz-Zdrój – Lubatowa 2:1

Natalia Kuliga, Anabella Krupa, Karolina SkotnickaWyjazd do Krosna na lodowisko

W dniu 17.01.2014 r. grupa uczniów klas I i II wyjechała na lodowisko do Krosna. Lód był bardzo twardy, co niektórzy sprawdzili to osobiście. Wypożyczone łyżwy były „krzywe”, dlatego warto następnym razem pojechać ze swoimi. Większa część uczniów bardzo dobrze radziła sobie na lodzie i pomagała tym, którzy jeszcze nigdy nie jeździli. WSZYSTKIM bardzo się podobało!

Karolina Skotnicka i grupa z kl. I i IIPowiatowe Zawody Tenisa Stołowego

Podczas Powiatowych Zawodów Tenisa Stołowego w Dukli, które odbyły się 15 stycznia, drużyna tenisistów stołowych w składzie: Daniel Such, Kamil Kasperkowicz i Szymon Baran zajęła dobre IV miejsce. Chłopcy rywalizowali z uczniami na co dzień trenującymi w klubach sportowych i uczestniczącymi w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich. Nasza drużyna rywalizowała z: Duklą, Zręcinem, Odrzykoniem i Krościenkiem Wyżnym. Życzymy jeszcze lepszego występu w przyszłym roku.

Tomasz KrukarGminne Zawody Tenisa Stołowego

9 stycznia nasza szkoła była gospodarzem w Gminnych Zawodach Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. Rywalizacja toczyła się na 4 stołach, a wzięły w niej udział następujące szkoły: Gimnazjum Lubatowa, Gimnazjum Iwonicz-Zdrój i Gimnazjum Iwonicz. Wśród dziewcząt najlepsze były dziewczęta z Lubatowej, natomiast nasi chłopcy pewnie wygrywając swoje mecze, wygrali zawody w swojej kategorii. Szkołę reprezentowali: Zuzanna Litwin, Anna Łanowy i Agata Kandefer oraz Daniel Such, Kamil Kasperkowicz i Szymon Baran.

Tomasz Krukar


Udział gimnazjalistów w spektaklu „Dziadyll”

16 grudnia 2013 roku 35 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w starodawnym, słowiańskim obrzędzie poświęconym duchom zmarłych, przedstawionym w formie niezwykłego teatralno – muzycznego widowiska, opartego na „II cz. Dziadów” Adama Mickiewicza. Ciekawa obsada aktorska przybliżyła młodej widowni podstawowe wartości zawarte w romantycznym dramacie. Spektakl w przejrzysty i niebanalny sposób oddał tajemniczą, pełną napięcia atmosferę przycmentarnej kaplicy. Było to klasyczne wykonanie dzieła Adama Mickiewicza, które z całą pewnością zapadło w pamięci młodych widzów.
Spektakl został przygotowany przez „PEGAZ ART” i wystawiony przez RCKP w Krośnie.

Marzena MuzykaSzkolna uroczystość z okazji wizyty Św. Mikołaja

W dniu 6 grudnia 2013 w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość szkolna związana z wizytą św. Mikołaja. Szkolne koło teatralne przygotowało na ten dzień dla wszystkich uczniów i nauczycieli program artystyczny. Scenariusz przedstawienia był całkowicie autorski. Uczniowie samodzielnie ułożyli teksty scenek kabaretowych i piosenek.
Była to okazja do wspólnego świętowania oraz pochwalenia się własnymi talentami.

Uczniowie, którzy z ogromnym zaangażowaniem i dużą odpowiedzialnością pracowali nad uroczystością: Oktawia Kinel, Wiktoria Smolińska, Agnieszka Jung, Izabela Znój, Bartosz Nycz, Jakub Prajsnar, Daniel Zygmunt, Paweł Bulza, Piotr Dawidko, Karolina Skotnicka, Zuzanna Litwin, Anna Łanowy i Joanna Bołd.

Opiekun: Marzena MuzykaMikołajki

W piątek 6 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Na pierwszych lekcjach Mikołaj wraz ze swoimi pomocnicami odwiedził wszystkie klasy, by móc rozdać drobne prezenty. Po wręczeniu upominków odbyło się krótkie przedstawienie wprowadzające nas w świąteczny nastrój.

Olga KostrzewskaPowiatowe Zawody w koszykówce chłopców

28.11.2013 r. w Jedliczu odbyły się Powiatowe Zawody w koszykówce chłopców. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn: z Jedlicza, Zręcina, Targowisk, Dukli oraz Iwonicza. Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym". Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamil Chudoba, Paweł Rymarowicz, Rafał Kowalski, Piotr Wołczański, Paweł Półchłopek, Paweł Jakubowicz, Daniel Such, Szymon Baran, Kacper Czopowik, Radosław Sowiński i Szymon Albrycht, po zaciętych i wyrównanych pojedynkach zajęła III miejsce.

Wyniki poszczególnych meczów:
Jedlicze - Iwonicz - 15:10
Iwonicz - Zręcin - 23:26
Iwonicz - Targowiska - 27:24 po dwóch dogrywkach
Dukla - Iwonicz - 10:20

Zwyciężyła drużyna Jedlicza, na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum w Zręcinie. Chłopcy zaprezentowali się w nowych strojach, zakupionych dzięki życzliwości Pani Dyrektor Krystyny Gotfryd.

Na pochwałę za waleczność zasłużyli wszyscy zawodnicy, ale szczególnie słowa uznania należą się Szymonowi Baranowi, który okazał się bardzo skutecznym wykonawcą rzutów osobistych w decydujących momentach meczów. Przez całe zawody mocno dopingował nas klub kibica, który był obecny na hali. Dziękujemy!!!

Adrianna SanockaWycieczka do Muzeum Misyjnego Sióstr Klawerianek w Krośnie

W dniu 18.11.2013r uczniowie kl. IIIa/b uczęszczający na zajęcia artystyczno-plastyczne wraz z opiekunami: p. Lucyną Szubrycht i p. Elżbietą Jasińską odwiedzili Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek w Krośnie. Eksponaty ze wszystkich krańców świata wzbudziły wśród uczniów duże zainteresowanie. Po obejrzeniu filmu dotyczącego warunków życia mieszkańców Afryki wszyscy wpisali się do księgi gości. Następnie część osób zakupiła pamiątki, z których dochód przeznaczony będzie dla ubogiej i głodującej ludności z krajów misyjnych.

Kinga Welz, Izabela KrupaGminne zawody w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców

W dniu 28.10.2013 r. odbyły się w Lubatowej, gminne zawody w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców. Po pasjonującym meczu, męska drużyna wygrała jednym punktem 18:17 i awansowała do zawodów powiatowych. Dziewczęta zajęły drugie miejsce, które nie dało awansu do kolejnego szczebla rozgrywek.
Drużyna chłopców w składzie: Chudoba Kamil, Baran Szymon, Rymarowicz Paweł, Jakubowicz Paweł, Kowalski Rafał, Albrycht Szymon, Półchłopek Paweł, Such Daniel, Węgrzynek Piotr, Sowiński Radosław, Tekieli Maciej, Wołczański Piotr oraz Czopowik Kacper.
Drużyna dziewcząt: Kuliga Natalia, Łanowy Anna, Skotnicka Karolina, Wdowiarz Karolina, Kenar Weronika, Smolińska Wiktoria, Szubrycht Emilia i Rymarowicz Magdalena. Chłopcom gratulujemy, a dziewczętom życzymy powodzenia za rok.

Adrianna SanockaKlasy drugie z wizytą w Straży Pożarnej

Klasy drugie uczestniczyły w zajęciach związanych z ochroną p–poż. i elementami ratownictwa w remizie OSP w Iwoniczu w ramach Edukacji dla Bezpieczeństwa.
Uczniowie poznali, między innymi, zastosowanie sprzętów znajdujących się na wyposażeniu samochodu strażackiego. O wszystkim opowiadał oraz przeprowadzał demonstracje pan Janusz Litwin. Pomocy udzielał i uwiecznił fotograficznie pan Paweł Tomkiewicz.

Wojciech PenarPokazy z fizyki

W październiku członkowie stowarzyszenia „Dolina Lotnicza” z Rzeszowa przeprowadzili w naszej szkole pokazy z fizyki, udowadniając szerokie zastosowanie tej nauki w lotnictwie.
Było nie tylko ciekawie, ale również wesoło.

Wojciech Penar
Uroczysty apel - Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków. To data upamiętniająca dzień odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. 11-go listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska wróciła na mapę świata. Obowiązkiem młodego pokolenia Polaków jest pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach, którym zawdzięczamy wolność. Dlatego dzisiaj, przepełnieni głębokim uczuciem patriotyzmu, składamy hołd naszej Ojczyźnie i tym, którzy dla niej poświęcili swoje życie. Delegacja szkoły uczestniczyła również w gminnych obchodach Święta w Iwoniczu-Zdroju. Uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Władysława Bełzy i Krzyżem Milenijnym.
Wycieczka integracyjna kl. 1b

7 listopada 2013 roku klasa 1b uczestniczyła w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego w zagrodzie „Szmer” znajdującej się niedaleko miejscowości Lutcza. Podczas wycieczki naszymi opiekunami byli pan Wojciech Penar – wychowawca klasy oraz pan Leszek Krukar. Uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych, zabawach w plenerze oraz przejażdżce bryczką. Każdy mógł także skorzystać z indywidualnej jazdy konnej, przytulić bądź pogłaskać zwierzaka: kozę, świnię, konia, królika lub świnkę morską. Miło spędziliśmy czas dobrze się bawiąc.

Emilka Szubrycht„Palenie jest słabe”

W dniu 24 października 2013 r. przewodniczaca SU wraz ze szkolnym pedagogiem wzięła udział w szkoleniu pt.: „Palenie jest słabe” zorganizowanym w Rzeszowie przez Stowarzyszenie MANKO.
Szkolenie miało na celu zapobieganie paleniu papierosów wśród młodzieży gimnazjalnej. Zarówno pedagog szkolny p. Dorota Kielar jak i przewodnicząca SU Olga Kostrzewska zostały oficjalnie ambasadorkami tej kampanii społecznej. Mają za zadanie promować zdrowy tryb zycia i przestrzegać przed skutkami czynnego i biernego palenia.

Olga Kostrzewska
Zagłosuj na pracę konkursową uczniów naszej szkoły (głosowanie do 20 listopada 2013 r.):

Po raz pierwszy w historii Gimnazjum w Iwoniczu
Uczennica kl. Ia Agata Kandefer brązową medalistką Mistrzostw Europy


W rozegranych 26 października 2013 roku w Katowicach VII Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin udział wzięło 340 zawodników w wieku 12-17 lat z 18 krajów Europy. Organizatorem był Klub Rekreacyjno Sportowy TKKF "CZARNI" w Katowicach kierowany przez Sensei Dariusza Łyczko, a współorganizatorem Shihan Jacek Czerniec. Zawody zaszczycił swoją obecnością Prezydent International Karate Organization Kancho Shokei Matsui, a także Dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych IKO Shihan Katsuhito Gorai. Otwarcia Mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Katowic Piotr Uszok.

Do reprezentacji Polski powołanych zostało dwóch zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate: Agata Kandefer i Łukasz Szarek oraz Shihan Roman Woźniak jako sędzia i Sensei Adam Buczyński jako sekundant.

Agata Kandefer spisała się rewelacyjnie zdobywając brązowy medal w kumite 12 - 13 lat do 50 kg i 4 miejsce w kata na 20 startujących zawodniczek. Zarówno w kumite jak i w kata Agata zajęła najlepsze miejsce ze wszystkich reprezentantek Polski w tej kategorii. GRATULUJEMY !!!

Dzień Samorządności 2013

W dniu 11.10.2013 uczniowie klas III przez jeden dzień mieli okazję poczuć się nauczycielami i pracownikami administracji szkoły. Każdy został przydzielony do konkretnej funkcji, którą z radością wypełniał. Uczniowie docenili ciężką i odpowiedzialną pracę nauczycieli.

Samorząd Uczniowski
Wybraliśmy przewodniczącą SU

Dnia 24 września 2013 r. w naszym gimnazjum odbyło się głosowanie na przewodniczącego SU. Po bardzo zaciętej walce zwyciężyła Olga Kostrzewska z liczbą głosów 50. Karolina Skotnicka, która jako pierwsza drugogklasistka od bardzo dawna zdecydowała się kandydować, mimo, że przegrała 4 głosami, to gratulujemy jej odwagi.
Oldze życzymy zrealizowania całego programu wyborczego wraz z wybranym przez uczniów opiekunem ks. Mateuszem Rutkowskim.

Zuzanna Litwin, Klaudia Kinel, Natalia Kuliga
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 19.09.2013 r. kandydatki na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - Karolina z klasy IIb i Olga z klasy IIIb zaprezentowały swoje programy wyborcze.


Program wyborczy Karoliny
Program wyborczy Olgi
„Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry”

Nasze gimnazjum włączyło się w II edycję „Narodowego Czytania”.
Uczniowie kl. IIIa, Joanna Czupska i Jan Rudek, przeczytali fragmenty „Zemsty” we wszystkich klasach. Uatrakcyjnieniem występów uczniów były stroje, w których wystąpili. Akcja ta wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów.

Elżbieta Jasińska[ Archiwum wiadomości 2010/2011/2012/2013 ]
[ Archiwum wiadomości 2007/2008/2009/2010 ]
[ Archiwum wiadomości 2003/2004/2005/2006/2007 ]